Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miért kell a csecsemőknek is...

Miért kell a csecsemőknek is adókártya?

Figyelt kérdés
2008. nov. 8. 23:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Hogy le tudják róni az adót, ha túl nagy adag pelenkát kapnának ajándékba.
2008. nov. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

1. Hogy legyen. Sokan akkor döbbenek rá, hogy nincs nekik, amikor munkát vállalnának, de nem tudnak.

2. Már csecsemő korban is kaphat adóköteles állami juttatásokat az ember, amihez viszont nem árt az adószám.

2008. nov. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az adóazonosító alapján azonosít be az apeh, egyébként szerintem nem kötelező még gyerekkorban, de pl suliban is kérhetik már a gyerektől különböző juttatások folyósításához szükség van rá. Nem baj az ha megvan csinálva, legalább amikor kell, már nem kell rohangálni érte, hanem kéznél lesz.
2008. nov. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Pl. a "Babakötvény"-hez. Igaz, hogy adómentes, mégis van adóvonzata. Bár nem tudom, él-e még, érdekelne.
2009. szept. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Az én gyerekeimnek pl. óvodáskorban kellett, anno szakszervezeti üdüléshez. ELMÉLETILEG az is adóköteles juttatás volt.
2009. szept. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!