Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Napi bejelentés, minden...

Napi bejelentés, minden papírmunka nélkül?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben ahol dolgoztam, a főnök úgy gondolta, jobb ha ne folyamatosan, hanem csak napi szinten vagyok bejelentve. Semmi szerződést vagy papírt nem kaptam a munkaviszonyról, nem volt jelenléti ív. Semmi az ég világon. Ha én otthagyom őket, akkor ahhoz kell bármi felé papírt intézni? Mert, hogy nem voltam folyamatosan bejelenzve, szóval azt technikailag nem kell megszüntetni. Ugye? Vagy én látom rosszul a helyzetet? Köszönöm szépen előre is!!

2019. febr. 20. 21:08
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Nem kellett hozzá neki papír, mivel korábban volt munkaszerződésed azon rajta vannak az adataid amivel akár folyamatosan is bejelenthetett azokra a napokra, amikor dolgoztál így a napi bejelentéshez meg nem feltételen kell külön minden nap külön írogatnia. Jelenlétit meg tömbösítve aláíratja, ha épp ráér.


Megszüntetni sincs nagyon mit, max ha előre leadta, hogy melyik napokra vagy betervezve, de azt a munkakezdésig még törölheti.

2019. febr. 21. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Alkalmi munkáról napi igazolást kell kapnod hogy mennyiért mely napokon dolgoztál és milyen munkakörben.... szakképzettséghez kötött vagy sem. Hiszen évvégén ez alapjan adózol a nav felé természetesen ha eléri a béred az szja fizetési határt... de ha nem éri el igazolást akkor is adnia kell.. nem kell felmondást irnod ha erre gondolsz szimplán nem mész többet.
2019. febr. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Utóbbi elméletben szép és jó, gyakorlatban meg a fiókban üres jelenlétük megmunkaszerződések sokasága sokszor... Amik csak ellenőrzésre vagy hó végén egyben visszamenőleg kerülnek kitöltésre.
2019. febr. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!