Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Használt termék amerikából...

Használt termék amerikából üzleti célra. Kell vámot fizetni?

Figyelt kérdés
Amrikába elég jó áron lehet beszerezni edzőtermi gépeket használtan, jó állapotba. Tegyük fel van 1,4millió forintért 8db ilyen eszköz. Elég nehezek és méretesek, ezért konténeres szállítást igényelnek, de ami a lényeg, hogyha edzőtermet szeretnék nyitni akkor is meg kell fizetni a 27%áfát+ vámot, vagy csak a vámot kell? Eléggé kezdő vagyok a témában és még csak játszom a gondolattal.

2019. márc. 6. 11:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Ki kell fizetni az áfát a termékek ára plusz a szállítási költség után is... Akkora birkák vagyunk mi, európaiak ezzel a baromi magas áfával, ilyen sehol máshol nincs... Na jó, talán Dél-Amerikában, lol.
2019. márc. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Visszaigényelni nem lehet legalább a termék után?
2019. márc. 6. 12:22
 3/8 anonim ***** válasza:

Áfát kell fizetni, és vámtételt is, ez utóbbi százalékos tétel, szállítási költség + vámkezelés.


ÁFA visszatérítésre akkor van lehetőség, ha Mo-ról viszed ki a terméket, azt is le kell papírozni, és csak magánszemély igényelhet vissza ÁFÁt. Utóbbi pontban már nem vagyok biztos.


Ha arra gondolsz, hogy vállalkozóként igényelnéd vissza az áfát, akkor azt szerintem lehet. Bocsi, elsőre nem volt ez nekem egyértelmű.

2019. márc. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszi.
2019. márc. 6. 16:54
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha áfás a ceged akkor külföldön vamoltasd. Szívás az egész meg dragabb mint itthon illetve ha valamiért lassan vamoljak sok a konténer állási díj de az áfa fizetést meguszod.

Másik megoldás lehet az, hogy itthon valaki vamkezesseget vállal érted vagymi már nem tudom a nevét de a fuvaros cégnek lesz vamugyintezoje megbeszeled vele. Ezt új cégnél ritkán csináljak de van az a pénz meg ha szimpatikus vagy még értelmes.

Ekkor is meguszod.

2019. márc. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja azért tudod e hogy mire ideer az a masina meg közel 1 millió Ft raszalad egy 20as kontenernel.plusz usan belüli szállítás export papírok pár 100e Ft Erre még a vám ami mittudomen mennyi érdemes előtte állásfoglalást kerni, a vamugyintezes nem sok , meg a vám. Ugy áfa nélkül is 3 millat szamolnek azért erre a mokara.
2019. márc. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, ezért is kérdeztem. Csak játszottam a gondolattal, valahogy sejtettem, hogy nem lehet pár 100ból megúaszni. Azért köszi a válaszokat.
2019. márc. 9. 22:13
 8/8 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben nem tudsz áfát visszaigényelni.
2019. márc. 11. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!