Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hova fordulhatok, ha a NAV...

Hova fordulhatok, ha a NAV megyei kirendeltsegen szemelyesen tobb alkalommal sem tudtak segiteni, a szinten ide cimzett levelekre pedig nem valaszolnak?

Figyelt kérdés
Van valami Budapesti kozpont, ahova irhatok levelet?
2019. márc. 16. 18:59
 1/10 anonim ***** válasza:
2019. márc. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hívd a 1819-es telefonszámot, itt személyesen tudsz beszélni ügyintézővel.
2019. márc. 17. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Miben nem tudtak segíteni?
2019. márc. 17. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#1

Ezt en is megtalaltam, de egy postacim kellene, ahova levelet lehet irni.


#3 tb, kulfolgon dolgozok es nem tudnak kijelenteni evek ota.

2019. márc. 17. 06:58
 5/10 anonim ***** válasza:

A Tb-t akarod lemondani?

Ezt olvasd át. Angliára hivatkozik, de a lényeg benne van.

Nem a NAVhoz kell fordulnod.

[link]

2019. márc. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

Kicsit pontosabban!


A nem tudnak kijelenteni évek óta alatt mit értesz?


Ha valaki külföldre megy dolgozni, akkor a külföldi biztosítás keletkezését követő 15 napon belül az itthoni egészségbiztosítási szervhez be kell azt jelenteni.


Ha elmulasztod, vagy késve teszed meg, akkor az adataidat átadják az adóhatóságnak azért, hogy - mint potyautasnak az egészségügyi rendszerben - írják elő az egészségügy szolgáltatási járulék fizetési kötelezettséged (TB).


Arra az időre, amikor külföldön állt fenn biztosításod, nem kell Mo-n fizetned egészségügyi szolgáltatási járulékot.



A kinti biztosításod igazolnod kell az adóhatóság felé a következőképpen:



19T1011 formanyomtatványon ki kell jelentkezned a járulék fizetése alól attól az időponttól, amikortól külföldön volt biztosításod. A nyomtatványhoz csatolni kell a külföldi biztosító által kiállított igazolást, majd benyújtani az adóhatóságnak (Adóalany-nyilvántartási Osztályra).


A nyomtatványokat le tudod tölteni a NAV honlapjáról is, de ügyfélszolgálatukon is beszerezhető.



A 19T1011 nyomtatvány:


[link]



Azért, hogy a későbbiekben se legyen belőle gondod, utólag az egészségbiztosítási szervnél is jelentsd be a külföldön fennálló jogviszonyodat.

2019. márc. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Miutan kikoltoztem bementem a helyi onkormanyzathoz, azt mondtak csak igy bejelentes alpjan nem tudnak kijelenteni, vigyek igazolast.

Akarmit vittem, nem volt jo.

Voltam a megyei kirendeltsegen, ott se volt jo semmi.

Mar a NAVtol kaptam nem egy felszolitot levelet, kuldtem nekik minden fele papirt, nyomtatvanyt, semmi valasz. Mar vegrehajtot kuldotek ram.

2019. márc. 17. 18:22
 8/10 A kérdező kommentje:

#7

Legutobb ezt a nyomtatvanyt postaztam, igazolasokkal a megyei NAV kierendletseghez, es semmi valasz nem jott meg, pedig mar tobb mint ket honapja volt.


Ezert keresnek egy kozponti levelcimet, hatha ott foglalkoznanak vele, illetve akkor ahogy irtad, elkuldom az egeszsegbiztositonak is.

2019. márc. 17. 18:32
 9/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy kaptál értesítést, csak nem vetted át. Olyan nincs, hogy nem reagálnak egy "bejelentésre", főleg hogy határozatot vagy végzést kell hozniuk azzal kapcsolatban. Ha benyújtottad a T1011 nyomtatványt, foglalkozniuk kell vele.


Én ajánlom, hogy nyiss ügyfélkaput, ne lesz ennyi gondod a levelekkel, értesítésekkel. Akkor a NAV automatikusan oda küld minden iratot, és csak Rajtad múlik, hogy elolvasod vagy sem.


Ha már végrehajtót küldtek Rád, akkor vedd fel a végrehajtóval a kapcsolatot, ha akar, Ő is tud segíteni. Bármit meg tud nézni, ami Veled kapcsolatos.

2019. márc. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Koszonom, megprobalom akkor meg az ugyfelkaput.

Mert szemelyesen es levelben sem megyek veluk semmire. Ha jott volna levelem, megkaptam volna, mert a szuleimnel van a bejeltett otthoni lakcimem, ok mindig mindent atvesznek, telefonalnak azonnal, ha jon valami.

2019. márc. 18. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!