Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha most csinálok ügyélkaput,...

Ha most csinálok ügyélkaput, megkapom még rá ott az adóbevallás-tervezetet?

Figyelt kérdés
Ha nem, akkor meg tudom még kérni postán? (úgy tudom márc.15-ig kellett volna)

2019. márc. 18. 13:32
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

Ügyfélkaput csak okmányirodában/kormányhivatalban lehet csináltatni (online nem), mert az azonosításhoz szükség van az irataidra (személyi, lakcímkártya).

A NAV mindenkinek megcsinálja a tervezetet - csak ha nincs ügyfélkapu regisztrációd, akkor nem tudod megnézni, jóváhagyni.

Ha csak 1 munkahelyed volt az évben, illetve csak alkalmazott voltál és máshonnan nem volt bevételed, akkor csak jóvá kell hagyni, ha helyesen van megcsinálva.

Ha csináltatsz Ügyfélkapu regisztrációt, akkor utána meg tudod nézni - nem kell postázást kérni.

Május 20 a bevallás/jóváhagyás határideje.

Ha meg semmit nem teszel, akkor a NAV által elkészített bevallás lép érvénybe - ha jó, ha nem...

2019. márc. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

Azok, akiknek nincs ügyfélkapujuk, ma éjfélig akár SMS-ben is kérhetik, hogy az adóhivatal papíron küldje meg részükre a bevallási tervezetet, amit a NAV tértivevényesen április 30-áig küld el postán az igénylőknek.


(SMS-ben 06 (30) 344-43-04 telefonszámra az SZJA rövidítés mellett az adóazonosító jelet és a születési dátumot kell elküldeni ebben a formában: SZJA{szóköz}adóazonosítójel{szóköz}ééééhhnn.)

2019. márc. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%
Igen. Pár éve valamilyen ügyintézés miatt csináltattam ügyfélkaput, valamikor áprilisban, és ott volt a tervezet. Szóval van még 2 hónapod.
2019. márc. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Aki lehúzott, árulja már el, milyen téves infó van az 1-es válaszban?
2019. márc. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#4 Minden sora helyes. Én nem foglalkozom az ilyen-olyan hasznos, nem hasznos butasággal, mert nem korrekt.
2019. márc. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
igen, ha május 20-ig bármikor megcsináltatod az ügyfélkaput (érdemes, hasznos találmány), akkor elérhető lesz a NAV eSzja odalán a tervezeted.
2019. márc. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#5, köszönöm, azt hittem, valami téves infó van benne. Nem is a % az érdekes, hanem, hogy ha szórakozásból lehúzzák a jó válaszokat is, akkor a kérdező nem fogja tudni, melyik a jó és melyik rossz válasz.
2019. márc. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!