Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Németország, egy évre 2x...

Németország, egy évre 2x beadott adóbevallás,2× kirót adó, egy évre. Mit tegyek? Bövebben lent.

Figyelt kérdés

2014-es évre az adóhivatal elkészítette hivatalból az afóbevallásomat, majd postázta, befizettem a kirót adót.

Tavaly, miután teljesen elfelejtkeztem a 2014-es adóbevallásról, elkészítettem 4 évre visszamenöleg az adóbevallásom, 2014, 2015, 2016, 2017-es évekre, és beküldtem.

A hivatalnak sem tünt fel, hogy 2014-ben már volt egy bevallásom, igy kiszámolták újra, és most megint kérik az egyszer már befizetett adót.

A fellebezési idöböl már rég kifutottam.

Kérdésem: lehet valamit tenni? Az egyiket töröltetni, vagy bár mit?



#adó #bevallás #kirót adó #adókötelezetség
2019. márc. 12. 12:15
 1/10 anonim ***** válasza:
javaslom németországban adótanácsadó megkeresését
2019. márc. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszát. Erre én is gondoltam. A kérdésem azért irtam ki, mert ha semmit nem lehet tenni, akkor nem bíznék meg itt egy adótanácsadót. Elég borsós áron dolgoznak.
2019. márc. 12. 17:56
 3/10 TappancsMancs ***** válasza:

Teljesen egyszerűen hivatkozz a már befizetett régebbi 2014-es bevallásra. Gondolom az adatok megegyeznek. Valószínűleg csak azt nézték amit később küldtél be és nem vetették össze az adatbázisukkal.


Írj egy levelet amiben a két bevallásra hivatkozol, azok adataival, hivatkozási számaival, a levelezésből látod az azonosítókat. Az iktatószámok és ügyiratszámok azért legyenek benne, mert azokból gyorsan tudják kikeresni azokat a leveleket amikre hivatkozol.


Tehát ekkor x bevallottad x évet és befizetted x összeget, ezek papírjai és ügyszámai, és a kiküldött újabb felszólítás ügyiratszáma és az kéri a befizetést, ami egy már befizetett évre szól.


Te hivatkozol a két év azonosságára és a befizetés megtörténtére x dátumkor. Kéred az adott éved és befizetésének felülvizsgálatát és felszólításuk (ügyiratszáma) törlését.


Kellenek hozzá az ott elfogadott ügyviteli kifejezések, így ahogy itt írtam inkább, csak az ügyintézés és a levél vázlata tud lenni. A leveled címe is ottani kifejezés lesz majd, talán Kérelem, vagy Felülvizsgálati kérelem.

2019. márc. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm. Megkérdezhetem, hogy ön ezzel foglalkozik?

A válaszával sokat segített nekem.

2019. márc. 12. 19:27
 5/10 TappancsMancs ***** válasza:
Mondjuk úgy irodai munka és tanultam is, de jogász az nem vagyok. Ha valami még kérdéses szívesen segítek.
2019. márc. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Még annyit szeretnék kérdezni, ha megirom a levelet, a legrosszabb esetben elutasítják, és marad az adó befizetése, vagy esetleg kötelezhetnek egyébb díjak megfizetésére is?

Elnézést, ha hülyeséget kérdezek.

Ha én idő közben az összeget befizetem, mert nem szeretnék késedelmi pótlékot, vagy egyébb büntetést, és közben törlik a második bevallást, akkor az adóhivatal visszautalja az összeget?

Köszönöm a segítségét.

2019. márc. 12. 22:41
 7/10 TappancsMancs ***** válasza:

Nem tudom ott, hogyan van, de általában a pénz visszaszerzése is megint idő és körülményes. Nem lesz ezzel gond. Ügyintézési hibák sajnos előfordulnak, mert hát emberek vagyunk. Másik az, hogy ha egy hivatal kiküld egy téves, jogtalan, stb levelet azt a címzett vitathatja a megfelelő módon. Én nem fizetném be, de mivel lejárt a határidőd jobb lenne személyesen bevinni és a beadott papírodról lepecsételt az átvételt igazoló papírt kérni.


Németül nem tudok, így hiába is mutatnád meg, de ha egy magyar változatot elküldesz priviben azt megnézhetem és hozzáírok ha szükséges lenne, nyilván személyes adat nem kell bele. Gondolom egész éves adó, így komolyabb összeg.


Ami pedig a határidőt illeti hivatkozhatsz arra, hogy kéred a fellebbezési határidőtől való (x felszólításuk ügyiratszáma) való eltekintést, mivel a felszólításuk tárgytalan és semmisnek tekintendő a már általad (x dátum) befizetett adó miatt.


És még valami. Ha netán véletlenül nincs a rendszerükben tényleg a te régi befizetésed, akkor menj be a bankba és kérj az adott napról lepecsételt, hivatalos banki kivonatot az adott utalásról, minden adatával, számlaszámok, címzett, feladó, tranzakció száma, összege, közlemény rovat, minden. További egyeztetés igényére érdemes egyből el is kérni az illetékes banki ügyintéző nevét, beosztását és telefonját. Ez nekik megkönnyíti a munkát.

2019. márc. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 TappancsMancs ***** válasza:
Ügyintézési hibákról meg annyit, hogy én kapok egy paksaméta iratot és kiszúrom a hibákat. :) Rohangálok is a kolléganőkhöz. :)
2019. márc. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 TappancsMancs ***** válasza:
Szóval érted, a lényeg a befizetés igazolása és ez legyen meg. Nem kérhetnek el kétszer befizetést és nem is fognak akarni.
2019. márc. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Ma megirom a levelet.
2019. márc. 13. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!