Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Alanyi adómentes Katás vállalk...

Alanyi adómentes Katás vállalkozásként szeretnék behozni árút Kínából (aliexpress, ebay). Milyen kötelezettségeim vannak ezek után? Hogy tudnám ezeket behozni?

Figyelt kérdés

Ez úgy működik, mintha magánszemélyként vennék valamit és utána nincs semmi dolgom?


A lényeg annyi, hogy telefonokba cserélnék alkatrészt, amiket innen tudok csak beszerezni.


Még nem szeretnék könyvelőhöz fordulni, mert még csak gyerekcipőben jár a történet. És nem találtam róla interneten semmit.


Értelmes válaszokat várok és nem azt, hogy jajj, de h*lye vagy. Értsd: Nem értek hozzá.



2019. márc. 23. 16:00
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

De meg fogja érni :)

Akkor, ha jól értelmezem,akkora a folyamat a következő:

Megrendelem az árút, kérek a Kínaitól számlát, elküldi, rárakják a 27%-os áfát és a vámot és megérkezik hozzám.

2019. márc. 24. 10:13
 12/22 anonim ***** válasza:

Igen, meg ha postán küldik akkor 10e Ft kezelési költség.

Érdemes a legelterjedtebb telefonokhoz venni alkatrészt és dhlel küldeni akkor drága a szállítás de nincs vamolasi díj vállalkozóként.


Vagy posta pár darabonként magánszemélyre.


De már leirtam ezerszer

2019. márc. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Kínaitól ritkán kapsz számlát. 30 -60 napos szállítással olcsó a beszerzés, de vagy trükközöl 1-2 dbos rendelésekkel amire 30+ napot nem fog várni telefon nélkül aki szervizeltetne, dhlel meg már itthon és eu master vagy partner disztribútoroknàl is olcsóbban beszerzed áfa nélkül az alkatrészeket , mint Kínából futàroztatni.
2019. márc. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Kapott már valaki számlát aliexpresszről rendelt áruhoz? Egyáltalán hogyan kell kérni ? Irok az eladónak aztán vagy küld vagy nem.
2019. márc. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Igen kaptam .
2019. márc. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Persze kaptál, csak az nem jó itthon!


Én pont emiatt lettem kitiltva.

Kaptam is egy 180 ezres büntetést.


Igazolni kell, hogy honnan van a termék. Ehhez számla kell, de a kínait nem fogadják el.

Mikor engem büntettek azt mondta az ellenőr, hogy általában 3-400 ezres a büntetés.

Mivel egy bizonyos érték alatt voltak a termékeim így "csak" 180 ezer lett a büntetés.

Azt mondták, hogy örüljek neki, mert 10-ből 6 embernél még a termékeket is elkobozzák!

2019. márc. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Miért nem jo ?
2019. márc. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Biztosan nem felel meg a NAV előírásainak. Mondjuk valamit nem Times New Roman 12-es betűtípussal írtak fel a bal margótól 2 cm-re.
2019. márc. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Ja amúgy kb ez volt.

Nem tudom pontosan mi nem felelt meg, de totál lényegtelen dolog volt.

Sorba elkezdték bekérni a számlákat. Először nem szóltak semmit, csak, hogy kérem a következő számláját.

Aztán egy idő után, úgy a 15-20-nál közölték, hogy ennyi volt a katás üzletelésnek.

Csak húztam a szám, de nem szóltam.

Akkor jött egy ilyen, hogy "Maga szerencsés ember, mert most nem lesz áruelkobzás és 200-ból ki is jön".


(Szerintem ha kötekedek akkor lett volna az 3-400 is.)

2019. márc. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Katas uzleteles és számlákat kert ?

Mivan ??


Írd már ezt le mert kíváncsi vagyok.

2019. márc. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!