Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miért nem tudom visszaállítani...

Miért nem tudom visszaállítani az eredeti bevallást az eSZJa felületén?

Figyelt kérdés

(Már írtam a NAV-nak, de hátha tudtok segíteni.)


Megnéztem az eSZJa bevallásomat, amelyet a NAV készítettek el. Teljesen rendben volt, de hibaként megjelent ez: "Kérjük, adja meg a visszaigénylési adatokat! Ha nem írja be a visszaigénylési adatokat a bevallás beküldése (elfogadása) előtt, akkor az adó kiutalását a 17-es átvezetési és kiutalási kérelem benyújtásával kérheti.". Ezért rányomtam arra, hogy a visszaigénylési adatokat módosítom. Beírtam a postai címemet, majd elmentettem, de ezután több "Normál hibák" jelent meg, pedig semmi mást nem módosítottam. Ezután megpróbáltam inkább visszaállítani az előző, NAV által készített bevallást, ami sikerült is. Gondoltam megpróbálom a visszaigényléshez megadni újra az adataimat, hátha most jó lesz. Újra 22db "Normál hibák" jelent meg. Ezután úgy döntöttem, hogy újra visszaállítom és így hagyom, jó lesz az így, az a biztos, amit ők készítettek el. Viszont másodjára már nem sikerült visszaállítanom. Ezt a hibaüzenetet kapom: "A(z) -11037540 azonositójú bevallás tervezetet nem sikerült feléleszteni (hibakód=Ajánlat státusza nem megfelelő)". Megnéztem a NAV által készített bevallást és a szerkesztett verziót, igazából semmi nagyobb különbség nincs, úgyhogy már eleve azt sem értem, hogy "Normál hibák"-at mutat. Annyi a különbség, hogy beleírtam a visszaigényléshez a címemet, meg valamiért a végéről hiányzik most a "18SZJA-AF-01" és a "18SZJA-AF-02" rész.


Egyébként az a 22 hiba mind M723. Eltartott adatai ki van töltve, így a havi bontásos táblázatban minden hónapra kér valami kódot, de csak a januárra van megadva. Így lett 22 hiba, mert minden hónap kétszer van, de 2 január ki van töltve. Az eredetin is úgy van, amelyet ők töltöttek ki. Azt ugyanúgy látom meg minden, csak nem tudom visszaállítani. Ötlet? Szerintetek így is megfelel a bevallás?



#visszaállítás #normál hibák
2019. márc. 28. 06:57
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!