Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » WEB lap íráshoz milyen vállalk...

WEB lap íráshoz milyen vállalkozási forma célszerű?

Figyelt kérdés
WEB lap íráshoz milyen vállalkozási forma célszerű, hogy minél kevesebb költséggel és minél kevesebb adminisztrációval járjon, de ne is büntessenek meg, és adhassak számlát?

2019. márc. 28. 10:40
 1/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
Ha nem éred el az évi 12 milliós bevételt, akkor valószinűleg a KATA-s egyéni vállalkozás lesz a legcélszerűbb. Viszont ezzel nem lesz nyugdíjad, tehát célszerű mellette az öngondoskodásra is gondolni. Huszonévesen is.
2019. márc. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

KATA mellett azért még van pár lehetőséged, de ahhoz több info kellene, hogy meg lehessen pontosan válaszolni ezt. Mivel egy weblaptervezés viszonylag kevés költséggel jár, ezért tényleg célszerű lehet a KATA. Ha van főállásod mellette, akkor csak 25 havonta (meg némi kis apró még 1-2 helyre).

De egy normális, körültekintő válaszhoz azért kellenének még infók. Privátban segítek, ha gondolod.

2019. márc. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ezek szerint, ha csak mondjuk havonta egyszer elvállalnék egy 10-20-30 ezres munkát, akkor inkább ne csináljak semmit, mert többe kerül az adó, mint a teljes bevétel? Szép, új világ :-(
2019. márc. 28. 14:59
 4/9 anonim ***** válasza:

Most majd jönnek ide megint azok, akik adószámos magánszemély dologra akarnak rábeszélni. De szerintem erre nem lehet ráhúzni azt. Ha Te minden hónapban 10-20-30 ezer forintot keresnél ezzel, akkor az már üzletszerű és azt nem lehet adószámos magánszemélyként csinálni.


Ellenben, hogyha van főállásod (heti 36 órát meghaladó), akkor járulékot nem kell fizetned, csak az eredményed után kell adózni, ami jóval kedvezőbb azért. Sok féle dolgot lehet elköltségelni. Mindenre van megoldás :)

2019. márc. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem értem én még mindig az adóhivatal logikáját.

Ha alkalmanként hétvégén, vagy munkaidő után elvállalnék valami melót, akkor többe kerülne az adó, a könyvelő, stb. mint a teljes bevétel. Tehát az adóhivatal azt mondja, hogy hétvégén nézzem a TV-t, vagy császkáljak a plázákban, ahelyett, hogy valami értelmeset csinálnék? Csak kellene lenni valami megoldásnak! Tényleg nincs megoldás, vagy csak én nem tudom?

2019. márc. 29. 20:46
 6/9 anonim ***** válasza:
Amennyiben van főállásod (heti 36 órát meghaladó), akkor lehetsz sima másodállású egyéni vállalkozó. Akkor nem kell fizetni járulékot, meg a havi fix összeget sem, hanem csak a jövedelmed (bevétel-költség) után évente az SZJA-t, meg még egy picit bizonyos dolgokra. Minden megoldható, csak körül kell nézni a lehetőségek után :)
2019. márc. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
Megbízási jogviszony, alkalmi bejelentés, ezek is játszanak. Ezekhez nem kell ev-nek lenni.
2019. márc. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kösz!

Az a baj a megbízási szerződéssel, és az alkalmi bejelentéssel, hogy sok cég - pl. a mi társasházunk se - nem akar szerződéssel vagy alkalmi bejelentéssel foglalkozni. Adjon az illető számlát, annak egyszerűbb az adminisztrációja, és - ellenben az alkalmi bejelentéssel - egy esetleges baleset esetén nem a társasház a felelős, nem kell kezdéskor munkavédelmi, tűzvédelmi oktatást tartani, stb.

Ismeretségi körömben az adószámos magánszemély formát javasolták, de itt egyik válaszoló lebeszél róla. Mi a hátránya?

2019. márc. 30. 12:35
 9/9 A kérdező kommentje:
Ja, azt elfelejtettem mondani, hogy nem csak WEB lap írásról lenne szó, hanem bármilyen melóról, amit meg tudok csinálni, csak az egyszerűség miatt írtam WEB készítést.
2019. márc. 30. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!