Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Milyen adózási formát válassza...

Milyen adózási formát válasszak egyéni vállalkozásom számára? AppStore/Google Play fizetős alkalmazások feltöltéséhez szükségem van rá. Néztem a KATA adózási formát, viszont az havi 50 000 Ft, ekkora bevételre pedig nem számítok.

Figyelt kérdés

Sőt, kevés bevételre számítok, szóval mindenképp bevétel alapján kellene adóznom, járulékot fizetnem.

(nincs főállásom, tanuló vagyok)



2016. febr. 16. 14:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Keress egy könyvelőt és azzal beszéld meg - mindenképpen szükséged lesz rá, ha tételes adóbevallást csinálsz.
2016. febr. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A városomban, akivel beszéltem, az azt sem tudta, hogy mi az az App Store... amikor elmagyaráztam neki, akkor meg makogott össze-vissza, inkább vele nem könyveltetnék, mert... na... jah... lehet, hogy szimpla adóbevallásban profi, de hogy ebben lehetséges, hogy hibázna, az szinte biztos.
2016. febr. 16. 15:00
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát, ha jól tudom, rendszeres bevételnél ( értsd ismétlődő, nem alkalmi) és internetes kereskedelemre az adószámos magánszemély adózási forma nem alkalmazható.
2016. febr. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azt tudom, vállalkozás kell. Viszont rendszeresen havi 5000 Ft bevétel után, nem tudok 50 000-ret leadózni...
2016. febr. 16. 15:18
 5/8 A kérdező kommentje:
Ha írok egy mailt/bemegyek a NAV-ba, ott esetleg tudnak/akarnak(?) segíteni?
2016. febr. 16. 15:20
 6/8 A kérdező kommentje:
Mert ha közzéteszem amerikában, elképzelhető havi 20-30-50 000 Ft, viszont havi 50 000 Ft(KATA formátumban) adó/járulék nem kivitelezhető.
2016. febr. 16. 15:21
 7/8 anonim ***** válasza:

Kivitelezhető az, csak épp veszteséges leszel. Célszerű lenne legalább akkora piacot találnod, ami kis termeli a vállalkozásod költségeit, vagy más tevékenységi körrel is bővíteni a vállalkozást, ami bevételt termel. De havi 5.000 Ft-ra tényleg nem érdemes vállalkozást létrehozni.


Amíg nem egyedi egy-egy eseted van, hanem havi rendszerességű, az már vállalkozás köteles. Amíg nincs rendszeres megbízásod, akkor talán működhet az adószámos magánszemély is. Gyakorlati példából, weblap és webáruház készítés volt így nekem korábban.

2016. febr. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Számítanék kb. havi 30-40 000 Ft bevételre... tehát még mindig nem lenne főállás, pusztán a befektetett költségekből valamennyit azért vissza tudna hozni... ami nem lenne rossz... közben pedig gyakorlom azt, amit kell ahhoz, hogy később egy vállalatnál helyezkedjek el, és még referenciám is lesz!
2016. febr. 17. 06:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!