Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Cégalapítás lehetőségeit...

Cégalapítás lehetőségeit vizsgálom. Kft-nél, amennyiben van másik főállásom, van havi szinten fizetendő járulék?

Figyelt kérdés

Ha jól gondolom a következő havi költségek lesznek:

- Könyvelő

- Bankszámla

- Kiállított számlák áfatartalmának befizetése

- IPA


Esetleg felmerülhet egyéb költség?


2019. márc. 29. 13:32
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Valamint ha esetleg van itt könyvelő, szívesen fogadom az ajánlatukat az alábbiakra:

- Újonnan alapuló Kft. könyvelése

- Termékértékesítés, csomagfeladás nem történik

- Havi kb. 10-20 kimenő e-számla, Billingo rendszerből (HUF, EUR, USD)

- Havi kb. 5 bejövő számla, ebből 2 külföldi cégtől (EU, USA)

- Negyedéves áfabevallás (EU adószám)

- Bérszámfejtés nélkül

2019. márc. 29. 13:51
 2/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Amennyiben van másik helyen főállásod, úgy a Kft-ben nem kell fizetned járulékot magad után. Iparűzési adót nem havonta kell fizetni, hanem 03.15-én és 09.15-én adóelőleget, valamint 05.31-én különbözetet, ha esetleg az előleg nem takarja be az éves adót. Ezen kívül kell még társasági adót is fizetni az év végén (ott negyedéves bontásban kell adóelőleget fizetni az első lezárt üzleti év után). Egyéb költség még a kereskedelmi kamarának kötelezően fizetendő 5.000 Ft-os tagdíj (éves). Mivel a Kft. a számviteli törvény hatálya alá tartozik, ezért kötelező elkészítenie bizonyos szabályzatokat (számviteli politika, pénzkezelési szabályzat, stb.), ennek költsége olyan 50 ezer Ft körül van, viszont ez csak egyszeri kiadás. Újonnan alakult cégek havi áfások az első két évben, ettől csak különleges esetekben van eltérés, de te valószínűleg nem minősülsz annak.


Így hirtelen ennyi jutott eszembe, ami a vállalkozás indulásakor felmerül, természetesen az ügyvédi költség mellett, ami azért elég változó, én a 30-100 ezer között hallottam már mindent a cégalapításra. Cég székhelyén kötelező a cégtábla, ami már apró költség szerintem (én az enyémet 250 Ft-ért csináltattam). Célszerű még egy bélyegzőt is rögtön az induláskor csináltatni, az is 3-5 ezer között mozog.


Én vállalok kezdő vállalkozások könyvelését is, mentorálással, számlaképesen. Kezdő Kft. könyvelési díja 30.000 Ft havonta.


Ha esetleg szeretnél további dolgokban egyeztetni, akkor keress meg bátran.

2019. márc. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
És a 08-at ki adja be, ha bérszámfehtést nem kérsz? A nullát is be kell vallani...
2019. márc. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Amennyiben van másik helyen főállásod, úgy a Kft-ben nem kell fizetned járulékot magad után.


Vagy igen...


Szabályzat sem biztos, hogy kell, lásd mikrog.


Stb.

2019. márc. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Úgyhogy légyszi, 2, ne vállalj nagyon könyvelést még.
2019. márc. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
08-ast nyilván kell beadni nullával, nem mondta senki sem, hogy nem, de nem erről szólt a kérdés. 01-et sem említette senki, pedig azt is kell beadni.
2019. márc. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
3 millió tőkéd megvan a céghez?
2019. márc. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ugyan minek 3 millió tőke hozzá?!
2019. márc. 30. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
#8: Csupán csak azért, mert a Kft minimális alapító tőkéje 3 millió forint.
2019. márc. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Jegyzett, de be nem fizetett tőke? Apport? Nem kell 3 milliót lerakni az asztalra.
2019. márc. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!