Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Cégalapítás lehetőségeit...

Cégalapítás lehetőségeit vizsgálom. Kft-nél, amennyiben van másik főállásom, van havi szinten fizetendő járulék?

Figyelt kérdés

Ha jól gondolom a következő havi költségek lesznek:

- Könyvelő

- Bankszámla

- Kiállított számlák áfatartalmának befizetése

- IPA


Esetleg felmerülhet egyéb költség?


2019. márc. 29. 13:32
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Senki nem ellenőrzi alapításkor a meglétét csak nyilatkozni kell róla, hogy van vagy lesz és amíg nincs meg a saját tőke 3 millió, addig nem vesz ki osztalékot, így a legalább járulékmentes. És igen apport is lehet. Ev. átalakulás esetén meg tisztán apport is, de akár know-how vagy goodwill érték is beleszámít ebbe.



A kérdés kapcsán a járulék meg a jogviszonytól függ, mit írtok az alapítóba. Munkaviszonyos, tagi jogviszonyos, 0 Ft tiszteletdíjas, stb. Esetleg ne adj isten külföldi cég hazai leányvállalata ( jobban megérheti járulék, áfa szempontjából, meg nyugdíj miatt is, ha nem itthonról származtatod a jövedelmed a vállalkozásból).

2019. márc. 31. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Könyvelői piac itt is szemmel láthatóan elég telített, megy a konkurencia harc és vadásszák a "balekokat" fórumokon is :-), bőven találsz a környékeden is. Azért egy személyes közreműködést igénylő ügynél, nem hiszem, hogy Győr-Mosonból majd leutazgat Szabolcsba képviselni...
2019. márc. 31. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, azt sajnos kifelejtettem, hogy mivel budapesti vagyok, így könyvelőt is itt vagy a környéken keresek.

Kicsivel több mint 8 millió forintom van a projektre, úgy számoltam, hogy az induláskor kb. ~3 millió fog elfogyni (cégalapítás, szabályzatok, eszközbeszerzés, stb.), az első éves működési költség pedig kb ~1 millió (havi könyvelés, székhely, üzemeltetési költségek, bankszámla). A tőkének nem tervezem egyből berakni a 3 milliót, hogy ha esetleg plusz költségek merülnek fel vagy nagyon beindul az üzlet és bővülni kell, akkor legyen miből. Persze tudom hogy addig nem lehet pénzt kivenni, de ha sikerül profitot elérni, úgy is visszaforgatom. Az első évben társasági adóval nem számoltam, mivel az adózás előtti eredmény biztosan negatív lesz.

2019. márc. 31. 09:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!