Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Használ valaki Revolut kártyát...

Használ valaki Revolut kártyát? Mennyire tudja az APEH nyomonkövetni a forgalmát, illetve mennyire tudja azonosítani a tulajt?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 15. 18:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Teljesen.
2019. ápr. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

1#

Akkor is, ha nem a bankszámlámról utalok rá? Ne gondoljatok adócsalásra, vagy valami fekete pénzre...😀

2019. ápr. 15. 18:28
 3/11 anonim ***** válasza:
71%
Nincs már APEH, mivel teljes AML azonosítás után kapsz kártyát, így mindent tudnak rólad.
2019. ápr. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Tudom hogy nem úgy hívják már, de a lényeg ugyanaz.

Igen, de ha azt az összeget nem vallom be adóbevallás során. Az azonnal kiderül.

Csak hogy tiszta legyen miről van szó. Pár hete párszázezerért vettem kriptovalutát. Már most jelentősen emelkedett az ára. Számítok még tovább emelkedésre, illetve kereskedni is szoktam egy kissebb részével.

Tételezzük fel hogy nyereséges vagyok és revolut kártyán szeretném kivenni a pénzt. Ha az ebből származó nyereséget nem vallom be adóbevalláson, akkor az kiderül?

Rosszul esne abból is adózni, hisz az én pénzem kockáztattam. Ha elbukom valamiért mindent, az állam sem állha a veszteségem egy részét, így fordítva sem kellene... Persze tudom hogy ez nem az van amit szeretnék...😀

Tehát nagy kockázat lenne nem bevallani? Vagy csak akkor buknék le, ha valaki bejelenti?

2019. ápr. 15. 18:58
 5/11 anonim válasza:
Én TransferWise-os vagyok, ami hasonló a Revoluthoz. Engem is érdekel ez a téma.
2019. ápr. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
A valutavetelt is be kell vallani?
2019. ápr. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 tozser ***** válasza:

Az előző kérdéseket ŰZLETI VÁLLALKOZÁS-ként kell nézni és kezelni.

Mert -tulajdonképpen- pénzt fektettél be valamibe ami hasznot hozott,bármi is volt az.

Tehát az ADÓHIVATAL is ugy fogja az tekinteni.


(Csak zárójelben, ha egy űzlet -befektetés!- ráfizetéses,azt sem tériti meg az állam.Mert "Az űzlet..az űzlet!")

2019. ápr. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
60%

Ezek ugyanugy kotelesek adatot megosztani az orszag ado hatosagaval, mint barmilyen bank, es ugye revolut/tw-nal (elobb-utobb) alaposan bizonyitanod kell az identitasod, fotot fejedrol, szemelyidrol. Ha sok penz kerul a szamladra, akkor varhato, hogy kapsz egy levelet a NAV-tol, hogy ugyanma' honnan szarmazik az a love es miert gondolod, hogy nem kellett adoznod erte.


Romaniai ismeros regebb (lassan 10 eve) francia bankban tartotta a megtakaritasat, nem bizott a romanokban, es egyszercsak kapott egy levelet a roman ado hatosagtol, hogy arra a filleres kamatra, amit kapott, kellett volna fizetnie adot Romaniaban.

2019. ápr. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
41%
Semennyire. Mivel semmi közük a hazai bankrendszerhez, itthon semmiféle befolyása nincs rá sem az államnak, sem az MNB-nek. A magyar szervek számára ezek nem is léteznek. Egyik ilyen netes bank sem. Nekem van Skrill, Revolut, TW kártyám is sőt, már használom a Google Payjel a DiPocket kártyát is egy ideje.
2019. ápr. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Elég ellentmondásosak a válaszok. Honnan tudhatnám meg pontosan az igazat?
2019. ápr. 22. 07:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!