Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Könyvelőknél milyen ár korrekt...

Könyvelőknél milyen ár korrekt könyvelési tételenként? Alapdij tartalmaz 10 számlát (5000 ft) majd minden számla 150 ft.

Figyelt kérdés

Akár költség, akár kiállított számla.


Ez milyen ajánlatnak mondható? 13. Havi költség stb nincs, csak ezek, teljes felelősségvállalás,stb.


Köszönöm a véleményed előre is.

(Alanyi adómentes egyéni vállalkozás másodállásban)


2019. ápr. 20. 12:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Az én könyvelőmnél havi fix díj van, a számlák mennyiségétől függetlenül.


Ha neked nincs tíz számlád akkor kevesebb a havi díj?

2019. ápr. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hány számlád van és mennyiért, ha nem titok?
2019. ápr. 20. 12:53
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem korrekt.
2019. ápr. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

Nálam 176 forint a könyvelési díj tételenként. Természetesen vannak bizonyos szempontok, ahol meg van ítélve egy minimum díjazás, de az nem kerül duplán számlázásra. Egy egyszerű példa:


Ha a vállalkozó havi áfás kft mondjuk és van 100 számlája havonta, akkor nem 17.600 Ft-ot fizet nekem, hanem a kölcsönösen megszabott 30ezres alapdíjat. Viszont ha 1.000 számlája van, akkor nem 176.000 Ft + 30.000 Ft-ot fizet, hanem csak a tételszám alapján. Nagy tételszámnál amúgy vannak kedvezmények, ezek a szerződésben rögzítve is vannak, mint pl 300 feletti tételeknél 25%, 400 feletti tételeknél 50% kedvezmény tételenként.


Másodállású áfamentes egyéni vállalkozóktól én is 5.000 alapdíjat szoktam kérni, viszont a benne foglalt tételszámot azért jóval szabadabban szoktam értelmezni. Évközbeni 40%-os tételszám emelkedést követően van utánkövetési díj, addig fix 5.000 Ft. Nyilván itt függ, hogy milyen induló tételszámban egyezünk meg a vállalkozóval.


Egyébként nálam az ügyfelek többsége egyedi árazással van, nehezen lehet ráhúzni egy sablont. Nemcsak a tételszám számít, hanem annak a milyensége is nagyon fontos. Alkalmazottnál sem mindegy, hogy alapbért kap csak, vagy mondjuk pótlékok, külszolgálati díj, cafeteria, stb.

2019. ápr. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a részletes választ.


Az a kérdés merült fel még bennem, ha például van egy 200 ft-os tűzőgép mint koltsegszamla, akkor meg se eri lekonyvelni, hisz az altala nyert adonal tobbet elvisz a lekonyvelese?

2019. ápr. 21. 00:45
 6/8 anonim ***** válasza:
57%
15+ áfáért könyvelnek ev.-ként második éve emelés nélkül áfakörösen ( két bankszámla) havi 80-100 bejövő, 5-7 kimenő számla, két pénztárgép napi forgalommal,1 székhely, 5 fix + 1 változó telephely, 2 fő állású bérszámfejtéssel.
2019. ápr. 21. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
79%
5 telephellyel, pénztárgépekkel, alkalmazottakkal, áfakötlrösen rendkívül olcsó a havi 15 szerintem. Ha hozzáértő a könyvelő, akkor nagyon becsüld meg :)
2019. ápr. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
57%

Plussz 2 hónap alatt könyveltek újra másfél évet december 1-től február elejéig. Így nyitottunk ... ránézésre megmondták milyen hibák voltak a korábbi könYvelésben amit 20+áfáért csináltak (már amikor kedvük volt hozza es egyaltalan adtal be bevallást határidő előtt 0-san vagy a korábbi 10+áfás árat szóbeli szerződéssel egyik hónapról a másikra duplájára akarták növelni visszamenőleges hatállyal.😊


Szakmailag is, árban, emberileg is teljesen korrektek.

2019. ápr. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!