Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan tudom a visszaigényelhe...

Hogyan tudom a visszaigényelhető adót visszaigényeli, sorban állás nélkül?

Figyelt kérdés
Ma voltam az adó-és vámhivatalban. Lényegében van egy kisebb összeg hogy visszaigényelhető adó xy összeg,ezt szeretném visszaigényelni, de olyan sokan voltak hogy zárás előtt se jutottam volna be. Dolgozok 5.-ig minden nap és sajnos nem olyan munkahely hogy osztogassák a szabadságot. A lényeg hogy valahogy szeretném itthonról elintézni ezt az egész adóbevallásos dolgot még határidő előtt. Teljesen mindegy hogy postai úton vagy online. Viszont teljesen új vagyok ebben, ha nem gond szájbarágós magyarázatot várnék.

2019. ápr. 24. 19:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha teljesen új vagy akkor szerintem nem fog menni szájbarágósan, mert azt sem fogod tudni miről beszél, aki segíteni akar. Ügyfélkapud van?
2019. ápr. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nincs sajnos az sem. Biztos van valami egyszerű módja.
2019. ápr. 24. 19:59
 3/12 anonim ***** válasza:
Látod ez van ha nem értesz hozzá. A NAV-os bevallásod csak ügyfélkapun keresztül tudod kitölteni, ahhoz meg regisztrálni kell a Kormányablaknál...
2019. ápr. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Valami letölthető dokumentum sincs amit kinyomtatva/kitöltve el küldhetek postán a nav-nak?

Nem zavarna ha személyesen meg tudnám oldani, de mint mondtam nem tudok elmenni a munkahelyemről. Na meg persze a visszaigényelhető összeg sem kevés. Ami nem jönne rosszul.

2019. ápr. 24. 20:04
 5/12 anonim ***** válasza:
A kitöltött bevallást postán is fel lehet adni a NAV-nak.
2019. ápr. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Lényegében van egy kisebb összeg hogy visszaigényelhető adó xy összeg"


Induljunk az elejéről: Ez miből derült ki számodra?

2019. ápr. 25. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Azóta már változás van:

"a visszaigényelhető összeg sem kevés."

2019. ápr. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Akkor fussunk neki még egyszer.

És én is érthetőbben leírom.


Megkaptam a NAV által elkészített éves adóbevallási tervezetet. Ez már full kompletten fel van vezetve minden. Honnan mennyi adó vontak le és mikor. Na most 80.sor: A visszaigényelhető adó, adóelőleg (76. és a 64. sorok különbözete) 146.643.


Ezt szeretném visszaigényelni!!! Gondolom nem úgy megy hogy ülök itthon és várom a pénzt. Ahogy meg már írtam személyesen is próbáltam de még mindig rengetegen vannak. Legközelebb jövő hónapba tudok szabadságot kivenni erre a célra. Sajnos az előző 5 válaszból 4 inkább kötekedés volt minthogy segítség.



"Lényegében van egy kisebb összeg hogy visszaigényelhető adó xy összeg"



Induljunk az elejéről: Ez miből derült ki számodra?



Én is elnézést szeretnék kérni mivel azt nem írtam már a NAV által elkészített éves adóbevallási tervezet van nálam.


Szóval ezt az összeget (146.643FT) szeretném vissza igényelni. Ezt csak személyesen tehetem meg? Vagy van valami megoldás hogy ne kelljen egy napot sorban állással töltenem?

2019. ápr. 28. 09:00
 9/12 anonim ***** válasza:
Ügyfélkapun vagy postán nyújtsd be a 1917-es nyomtatványt.
2019. ápr. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ezt a NAV hivatalos oldalán találom? Mert letöltöttem egy 1917.jnlp de nem tudom megnyitni. Valami program javaslat mellé?
2019. ápr. 28. 09:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!