Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Másodállásban vállalkozó...

Qwert999 kérdése:

Másodállásban vállalkozó vagyok. Felmondtam a munkahelyemen, a következő munkahelyemen 2 hét múlva kezdek. Augusztus végéig. Be kell jelentkeznem munkanélkülire?

Figyelt kérdés
Kell a vallalkozasom miattfizetnem valamit? Vagy augusztus végén jelentkezzek majd be? Folyamatosan munkaviszony kellene a munkanélkülihez szeptemberben
2019. ápr. 29. 05:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Én ezért is írtam a korábbi válaszomban, hogy szüneteltesse egy hónapra :)
2019. ápr. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Volt könyvelőm anno nekem is aki nyáron 2 hónapra szüneteltetni akarta még a másodállású vállalkozásomat is csak elfelejtette, hogy havi 1 számlám mindig van egy tartós bérbeadási melléktevékenységre .


Ha hó végén most számlázna egy szerződött éves, éven túli állandó szolgáltatást és valóban abban a 14 napban vállalkozó létére mégsem akarna önszántából semmiből bevételt keresni, az 1 hónap már érintené az állandó havi 1 számláját is... Ez is csak egy körülmény a sok közül amit nem ismerhetünk a kérdés alapján,

de befolyásolhatja a döntést.

2019. ápr. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nyilván, az állandó, folyamatos szolgáltatás az más. Rengeteg körülmény van. De a fent leírtakból ez nem derül ki, ezért is mondtam az egy havi szüneteltetést.


De hát ugye ezért is nem gyakorin kell adótanácsot kérni, hanem megbízni egy hozzáértő embert :)

2019. ápr. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Bérbeadást ki lehet számlázni szünetelés alatt (meg tp alatt is) is, Norbi. Elég sokszor leírta már a nav...
2019. ápr. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

A klasszikus bérbeadást meglehet...


Ha viszont màr egy komplex szolgáltatás része a bérbeadás, akkor màr kevésbé (inkubátorház program üzlethelyiség bérbeadással).

2019. ápr. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!