Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan, milyen dokumentumokból...

Hogyan, milyen dokumentumokból tudhatnám meg, hogy a saját betéti társaságomban hogyan voltam bejelentve 2000-ben?

Figyelt kérdés

A céget már régen (még 2010 előtt) megszüntettük.

A könyvelési adatok, bevallások természetesen megmaradtak.

A cégnek sosem volt alkalmazottja, csak én dolgoztam vele. Néha főállásúként, néha a máshol végzett főállású munkám mellett.


Sajnos a saját, mint magánszemély irataim (szja bevallások, igazolás) már elkallódtak. Elvileg csak a megszűnt vállalkozás irataiban keresgélhetek.


Hogyan, milyen dokumentumokból, milyen kódot keresve tudom megnézni, hogy 2000-ben:

- Társas vállalkozó (munkaviszony mellett), vagy

- Kiegészítő tevékenységet folytatónak nem minősülő társas vállalkozó

jogviszonyban voltam-e bejelentve.

Illetve, ha az évnek bizonyos szakaszaiban egyik és másik verzióban is be voltam jelentve, akkor az miből derül ki.



#társas vállalkozó #bt beltag #2000. évi jogviszonyok #adatok visszakeresése
2019. máj. 2. 10:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Kedves volt Bt.tag.

Kérj a nyugdíjbiztosítótól adategyeztetést.


"Nyugdíjbiztosítási adategyeztetés

A nyugdíjbiztosítási adategyeztetési eljárás célja, hogy az ügyfél a nyugdíjbiztosítási hatósági nyilvántartásban található valamennyi bejelentési adatáról tájékoztatást kapjon, továbbá, hogy az esetlegesen hiányos, téves adatok javítására, törlésére, beszerzésére is sor kerüljön. Az eljárás kérelemre kizárólag elektronikus úton indítható. A kérelmet az ügyfélkapu regisztrációval rendelkező személyek az erre a célra rendszeresített nyomtatvány letöltésével nyújthatják be.


Alkalmazás elérhetősége: [link]


Ekkor látod, hogy mi van. Most még emlékszel, hogy az helyes-e. MÁsrészt meghatalmazással az APEH-nál a jogviszonyok 10 évre visszamenőleg is lekérdezhetőek - de lehet, hogy ők is a raktárból hoznák elő, azaz ügyfélszolgálaton biztos nem. De a nyugdíjbiztosítónak előkeres(het)ik..

Üdv

Éva

2019. máj. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget.
2019. máj. 3. 08:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!