Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan jelenthetem be magam...

Hogyan jelenthetem be magam szakközépiskola mellett a cégembe?

Figyelt kérdés

Van egy Kft-m. A probléma az, hogy ami oda befolyik, azt szinte semmilyen magánjellegű dologra nem költhetem el.

Betöltöttem a 18. életévem, egyébként nem is lehetnék ügyvezető.

Milyen módszerekkel tudok kivenni a cégből pénzt? Ha jól tudom, akkor alkalmazottként teljes munkaidőre nem jelenthetem be magamat gimnázium mellett, viszont 4 órás munkára nem jár akkora szocho kedvezmény.

De egyébként az egész alkalmazotti viszonynak rendkívül magas az adókulcsa, magasabb még annál is, mint ha a katában túllépném a 12 milliót (az 40%), nem létezik esetleg valami kedvezőbb kivétel, ami azonnali és nem kell hónapokat várnom rá, hanem amikor kell kiveszem aztán kész?

Szinte majdnem úgy lenne a legjobb, csak sajnos ez ilyen formában nem lehetséges, hogy jön bevétel, akkor azonnal szeretnék is kivenni, hisz 1 emberes cég, alkalmazottak nélkül, szinte csak azért lett, mert a kata keret elfogyott, ezt javasolta a könyvelőm, de nem is értem miért, mert majdnem már úgy érzem rosszabbul járok, mint ha túllépném a kata keretet. Valójában, akkor miért javasolhatta ezt a könyvelő?



2019. máj. 4. 15:46
 1/1 anonim ***** válasza:
41%
Osztalék, heti 10 órás munkaviszony, olyan tev kör felvétele amit eleve Te magad is fogyasztóként használsz mint magánszemély ( a bruttó kisker ar helyett a cég nevere beszerzes netto nagyker áron. igy olcsobban szerzed be a termeket mintha kivettel adózva , kisker árréssel növelt bruttó áron vennéd ugyanazt).
2019. máj. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!