Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van arra esély hogy a következ...

Nagyepf_MacGyver kérdése:

Van arra esély hogy a következő néhány évben olcsóbb legyen a villany és a gáz?

Figyelt kérdés
villany,gáz,villanyszámla,gázszámla,villamosenergia,fűtés

2018. márc. 30. 18:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Van.

A gáz már most is olcsóbb, de te évek óta a magasabb hatósági árat fizeted.

2018. márc. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nincs, választások lemennek, fityesz megint nyer és marad a "rezsicsökkentés" amivel jóval a világpiaci ár felett marad mindennek az ára. Mert a sok birka azt sem látja, hogy az energia szektort (is) megszerezte Orbán.
2018. márc. 31. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Jelenleg Európában egészen jó helyen állunk a lakossági villamosenergia árában, bár a statisztika mindig el van maradva:

[link]

...lehet, hogy a többi válaszoló egy alternatív valóságból jött át.

Esély viszont arra van, hogy drágább lesz itt is ("2008 óta a villamos energia és a gáz ára is csaknem a negyedével [23, illetve 26 százalékkal] nőtt az EU-ban. "), mert a németek egy jó példa (nem a lakosságnak, a kormánynak) arra, hogy lehet úgy korszakot váltani, hogy az állampolgárok direktben is belefizetnek.

2018. márc. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, pontosan, két valóság van.


Az egyik vagy pl. te, aki egy olyan cikkből, ami arról szól, hogy amíg az egész EU-ban CSÖKKENNEK az energiaárak kivesz egy db. grafikont, ami abszolut árat mutat (ami teljes baromság, lévén az "áram ára" nem csak az energiahordozóból tevődik össze....) és ezzel érvel:

[link]


És van a másik világ, ahol az egész EU-ban csökkennek az energiaárak bármilyen csodálatos "rezsicsökkentés" nélkül simán a világpiacra tekintettel, míg nálunk emelkednek, kampány rezsicsökkentés ide vagy oda.


Ugye milyen furcsa?

2018. márc. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hajjaj. :D Nem igazán értem, miért is esne korlátozás alá, hogy honnan veszem az illusztrációt a mondanivalóhoz. Ami diagramot körülölelő cikknek valóban a csökkenés a címe, de ugyanakkor mégse - a cikk elolvasásakor már tudni lehet, hogy az energia ára, mint idéztem, majdnem egy évtized távlatában nézve emelkedést mutatott .

A diagramot amúgy, mint a szövegből az analfabétátlanoknak kitűnik, azért linkeltem be, hogy lássuk, nálunk van az egyik legkisebb tarifa, és így aztán akármilyen csökkenő tendencia nálunk nem lenen észrevehető, hiszen százaléka a kicsinek kisebb, mint a nagynak.

A cikk címe egyébként félrevezető (de hát amúgy 2016-os, tehát megállapításait józan ember kritikával kezelné), mert gyakorlatilag nem csökken az energia ára. Az alábbiakban kimásoltam sorrendben Budapest, Párizs, Bécs és Berlin lakossági végfelhasználói árait az elmúlt évekre nézve, eurocentben:

2015 január 12,18 16,69 20,64 29,80

2016 január: 12,02 18,70 19,90 29,35

2017 január 12,15 18,47 18,39 30,36

2018 január 12,06 19,00 18,99 30,72

Ha Berlint nem is nézzük (mint tudjuk, azok fizetnek a megújulásért), azért tanulságos, hogy míg Bécsben valóban ment lefelé valamennyit, Párizsban meg közben felfelé ment az ár. Azért választottam eme két várost, mert talán még a Gyakorin válaszolók is ismerik ezeket a neveket, másrészt 2015-ben Párizs az árgörbe egyharmadánál, míg Bécs a kétharmadánál foglalt helyet, hát azt hittem, eme négy ponttal meg lehet fogni valami trendet. Ezek a változások ráadásul akár az árfolyamváltozásokkal is magyarázhatóak, annyira kicsik.

Apró kiegészítés, hogy természetesen nem az energia termelői oldalról nézett áráról beszéltem - miként a "lakossági" jelzővel azt illusztráltam is - hanem amit a polgár fizet érte. Hja, olvasni tudni kell. De mondjuk a szorzás is ugyanoda vezetett volna, 12 eurocent az 36 Ft környékén mozog. Hát, szorozni tudni sem árt. :D

" És van a másik világ, ahol az egész EU-ban csökkennek az energiaárak bármilyen csodálatos "rezsicsökkentés" nélkül simán a világpiacra tekintettel, míg nálunk emelkednek"

Hát, tényleg.

2018. márc. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!