Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » KATA-s vállalkozásban lenne...

KATA-s vállalkozásban lenne kérdésem? Segít valaki?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Olyan kérdésem lenne, hogy KATA-s vállalkozásban, ja a vállalkozónak van egy stabil bejelentett embere, akkor azon felül napi bejelentéssel hány embert tud foglalkoztatni? Tudom, hogy havi 15 napot tud igy bejelenteni, de nem tudom fixen hány embert. Ez a vállalkozás építőipari, egy éve működik. Én pár hónapja társultam vele. Így most a társam napi 6 emberről állítja, hogy ő napiba bejelenti. Én ezt nem hiszem el. Úgy tudtam, max kettőt tudna ő.
2019. máj. 9. 08:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az alkalmi munkára irányuló egyszerűsített foglalkoztatás esetén az egyszerűsített munkaviszonyban egy naptári napon legfeljebb foglalkoztatott munkavállalók létszáma – a munkáltatónak az adott hónapot megelőző hat havi átlagos statisztikai létszámát alapul véve – nem haladhatja meg


a) az Mt. hatálya alá tartozó főállású személyt nem foglalkoztató munkáltató esetében az egy főt,

b) egy főtől öt főig terjedő munkavállaló foglalkoztatása esetén a két főt,

c) hattól húsz főig terjedő munkavállaló foglalkoztatása esetén a négy főt,

d) húsznál több munkavállaló foglalkoztatása esetén a munkavállalói létszám húsz százalékát.


Igen, a B) pont vonatkozik rá.

Viszont ez nem napi kettőt jelent, hanem 2*365 nap bejelentést, amit egyenlőtlenül is beoszthat a munkáltató.

Szóval összesen van neki 730 napja, ennyi efo-s bejelentést tehet adott évben.

Ha ő pl egyszerre 10 emberrel efozik, akkor 73 napra tudja őket bejelenteni egy évben (figyelembe véve a keret számokat heti, havi és éves keret).

2019. máj. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem a fejenkénti 90 napja van évente?
2019. máj. 9. 10:10
 3/11 A kérdező kommentje:
Illetve az 5 nap lehet folyamatosan igy. Hétvége nem számít bele ? Vagyis Ö betuf jelenteni akár folyamatosan 3 hétig adott hónapban? Hétvége nélkül?
2019. máj. 9. 10:14
 4/11 anonim ***** válasza:

100 fő is lehet akár, ahogy leírta a másik hozzászóló.


Igen, be tud jelenteni 3 hétre hétvége nélkül, ha meg csinál mellette egy társas vállalkozást is, akkor meg a cége is be tud jelenteni akár a hiányzó napokra, hétvégére is, egész hónapban összesen 30 napra is akár, mert munkáltatónként 90 (120) nap/fő alap esetben az efo.

2019. máj. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Illetve az 5 nap lehet folyamatosan igy. Hétvége nem számít bele ? Vagyis Ö betuf jelenteni akár folyamatosan 3 hétig adott hónapban? Hétvége nélkül?
2019. máj. 9. 11:10
 6/11 A kérdező kommentje:
Csak ez sima KATA-s vállalkozás van
2019. máj. 9. 11:16
 7/11 anonim ***** válasza:

Egyes vagyok.

Látom nem érted.

Összesen van 720 napja, amivel gazdálkodhat. Ezt úgy osztja be, ahogy akarja, de figyelembe kell venni az efo szabályait.

Különösen:

-Egyhuzamban max 5 naptári napra lehet egy munkavállalót jelenteni.

-Egy hónapban egy munkavállalót 15 napig lehet így alkalmazni

-egy munkavállaló egy foglalkoztatónál évi 90 napot dolgozhat. (mgi idenymunka esetén 120 nap)


Ha csak egy egyéni vállalkozása van és nem trükközik a bejelentésekkel, akkor a fenti vonatkozik rá.

2019. máj. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen, azt csinálhatja, hogy hétfőtől péntekig jelenti az embereket 3 egymást követő héten. Így ők 15 napot ledolgoznak adott hónapban már nem lehet őket így foglalkoztatni. Következő hónap első napjával kezdheti elölről a 3*5 napot.
2019. máj. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ezt így értem. Csak amiket én olvasgattam, az alapján max két embert tudni így dolgoztatnak, nem hatot. Vagy akkor ezek szerint lehet hatot is egyszerre így dolgoztatni?
2019. máj. 9. 14:07
 10/11 anonim ***** válasza:

Ugyanez volt az eredeti kérdésed is, az meg is lett válaszolva.

Igen, dolgozhat egy nap nála 6 ember!

2019. máj. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!