Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha két barátom segít nekem az...

AdamBp kérdése:

Ha két barátom segít nekem az egyéni vállalkozásban, akkor van legális módja az ingyenes foglalkoztatásuknak?

Figyelt kérdés
Természetesen nem szeretnénk adót csalni, ezért is fontos ez a kérdés. Úgy állapodtunk meg a barátaimmal, hogy egyelőre senki sem kap fizetést, és majd akkor veszünk ki pénzt, ha már beindul annyira a biznisz, hogy ezt meg lehessen tenni. Addig is mindenki ingyenesen, szívességi alapon dolgozna. Tulajdonképpen a viszony mindenben megegyezik egy normál munkaviszonnyal, azt kivéve, hogy pénzt nem kapunk érte. Ezt legálisan meg lehet oldani, vagy mindenképpen kell fizetni nekik?

#egyéni vállalkozás #szívességi munka #ingyenes munka
2014. szept. 1. 09:22
 1/6 anonim ***** válasza:
47%

Sehogy, vagy fizettek járulékot, vagy nem. Ha nem fizettek, akkor nem dolgoznak ott vagy feketén foglalkoztatod őket.


Magad után is fizetsz járulékot, vagy nem? Pedig fizetést te sem kapsz.

2014. szept. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Van legális módja, és csak relatíve ingyenes.

1. Kft-nek kell lenned.

2. Be kell venned ügyvezetőnek. (50.000-100.000Ft között módosíttathatod a tagsági jogviszonyt)

Az ügyvezető vállalhat "ingyen" munkát a cég életében.

Ha úgy gondolod, hogy megtérül és megbízol benne, akkor érdemes. (tudtommal (most csinálok céget, innen tudom))

2014. szept. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajnos sejtettem, hogy kvázi ingyenesen ezt nem igazán lehet megoldani. Mondjuk azt nem tudom, hogy kezdő és ambiciózus fiatalokként hogy a fenébe kezdjünk legálisan vállalkozásba, ha már az első havi járulékfizetésnél elakadunk :D. Jól kitalálták ezt a rendszert...
2014. szept. 2. 14:01
 4/6 anonim ***** válasza:
Látom, valaki faszán lepontozott :D Pedig leírtam az igazat, a másik Ügyvezetőnek elég régóta kötelező fizetést adni, a minimálbér másfélszeresét, ez a Kft-ben van.
2014. szept. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

az ingyenesség érthetetlen. A járulékokat többek közt azért fizeted, hogy legyen ingyenes orvosi ellátásod. Normál esetben mindenkinek be kell jelentkeznie lennie valahová. Ez csak akkor nincs így ha munkanélküli, de manapság ez már csak 3 hónapig járható út.


Tehát az nekik sem jó ha sehova nincsenek bejelentve. esetleg ha diákok, hallgatók akkor megoldható a dolog. Vagy ha nyugdíjasok. Azaz a tb-jük valamilyen módon rendezett.

2014. szept. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen, a TB hozzájárulást elvileg az egészségügyi ellátás miatt fizetem. Na, de én kb. 10 éve nem voltam orvosnál, és nem vettem igénybe semmilyen állami szolgáltatást. Nem értem, hogy ha demokrácia van, akkor miért nem dönthetek szabadon arról, hogy kinek fizetem ki az ellátásomért a pénzt. Persze ott van egy csomó más dolog, mint pl. a közutak állapota. A tömegközlekedési bérletet megveszem, abban nyilván benne van a gázolaj ára is, amit jelentős jövedéki adó súlyt, többek között az utak fenntartása érdekében. Ráadásul minden megvásárolt termékért fizetek 27% ÁFA-t, kizárólag azért, mert azt megvásároltam.


Kissé tisztességtelennek érzem, hogy ha boldogulni szeretnénk, akkor nekünk be kell vállalni feketemunkát, hogy ki tudjuk fizetni a járulékokat (mindenféle büntetést kockáztatva), és olyan céget tudjunk üzemeltetni, ami végső soron az államnak is tejel rendesen. És hangsúlyozom, hogy szerintem senki sem akar élete végéig feketézni, amint lehet váltani kell, csak pont ezzel a rendszerrel fojtják meg az induló vállalkozások egy részét. Aztán ki tudja, ez működhet akár egy természetes szelekcióként is, azaz az erősebb kutya alapít családot alapon :D.

2014. szept. 4. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!