Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha nem kapok számlát a szobafe...

Ha nem kapok számlát a szobafestőtől, feljelenthetem név nélkül? Lenne valami következménye, vagy felesleges?

Figyelt kérdés
2019. máj. 16. 20:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan kérjél számlát a szobafestőtől, csak utána ne csodálkozz, ha 300 ezer helyett 400 ezer lesz a számlán (27 % ÁFA, stb)


Amúgy - ha jól tudom - már nem lehet névtelenül feljelenteni, csak névvel.

2019. máj. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%

"Ha nem kapok számlát a szobafestőtől,..."


Akkor addig nem fizeted ki. Kb. ennyi.


Velem párszor eljátszották, nem utaltak rá akkor, amikor megegyeztünk, hogy nem számlaképesek.


Én annyit fizettem, amennyiben megállapodtunk, de csak akkor, amikor adta a számlát. Miért ne lenne számlaképes egy festő vállalkozó?

Ha nem akarta adni, akkor nem fizettem. Persze, hogy megírta... volna nagyobb összegre, de én közöltem, annyit fizetek, amennyiben megállapodtunk. Nem érdekelnek az ÁFA-i.

2019. máj. 17. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%

"Nem érdekelnek az ÁFA-i."


Okos vagy. Attól még ÁFA-val növelt összeget fog írni a számlára, mivel a kialkudott összeg előtt kell egyeztetni hogy az az összeg ÁFa-s vagy nem. Ha nem tetszik akkor dolgoztass mással és ne utólag legyél okos...

Mellesleg bizonyítsd be hogy mekkora összegről állapodtatok meg szóban te nethuszár...

Itt te nem lehetsz nyertes utólag.


Ahogy írták, kapsz számlát csak akkor magasabb lesz az összeg...

2019. máj. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
Ha nincs explicit kimondva, hogy nettó ár, akkor miért kéne nettó árra gondolni, amire még ÁFA megy? ÁFA fizetési kötelezettsége a számla kiállítójának van, nem pedig a vevőnek, így ha megegyeznek egy összegben, abban egyeznek meg és kész, az a vállalkozó gondja, hogy neki még milyen költségei lesznek. De eleve nettó árról akkor van értelme beszélni, ha a vevő is ÁFA körös vállalkozó, egy magánszemélynek miért adna valaki nettóban ajánlatot? Azt meg hadd ne vélelmezze már valaki, hogy alapból adócsalásra készül a vállalkozó, ugyanis nettó árat csak ilyen esetben kéne fizetni.
2019. máj. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%
Azt meg miért kéne bizonyítani utólag, hogy miben egyeztek meg? Ha nem volt papír, és kész a munka, akkor mondhatom én azt is, hogy szívességből készült el a munka.
2019. máj. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
13%

Ha te ezt meg mered tenni hát tedd...

Mifelénk a "mesterek" mindig nettóban gondolkoznak, biztos bennem van a hiba, de én ebben nőttem fel...

2019. máj. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%
Igen, az adócsaló magyar társadalomban van a hiba.
2019. máj. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
81%

Kedves 3-as!


Igen, de a számlára az kerüljön (ÁFA-san), amiben megállapodtunk.

Az, hogy Ő adót akart csalni, úgy adott árat, engem érdekel? Nem.


Nekem, mint magánszemélynek arra a kérdésemre, hogy mennyit kell fizetnem ezért neki, ne a nettó árat mondja, aztán majd gondol még hozzá ÁFA-t is, ha az élet úgy hozza. Hát ezért nem érdekelnek az ÁFA-i. :)


Megmondta, mennyibe kerül, én annyit fizetek akkor is ha nem kérek számlát róla, és akkor is, ha igen.

2019. máj. 18. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Annyit tudsz csinalni hogy nem fizetsz addig mig ki nem allitja a szamlat.

Volt szerzodes hogy azt a bizonyos munkat X osszegert megcsinalja? ha nem akkor hogyan bizonyitod hogy dolgozott neked?


Egy vallakozo mondta nekem hogy 1 ev alatt 1 ember kert csak szamlat, o is azert mert vallakozasaban le tudja irni az adobol.

Maganszemelyeket nem igazan erdekli a szamla.

2019. máj. 25. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Úgy látszik ti nem ebben az országban éltek.


Érdekes módon ez 1. válasz 100%-os, holott ugyanazt írtuk :)

2019. máj. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!