Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha megrendelek az amazonról,...

Ha megrendelek az amazonról, ebayról több elektronikai cuccot, telefontokot, és itthon, Magyarországon eladom drágábban, akkor ezt be kell jelenteni? Hogy adjak számlát, vagy nyugta jó? Hogy adózok?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy nem lehet ezt magánszemélyként csinálni, hanem adószámot kell igényelni.


De mi ennek a menete?


Valaki leírná pl.:

megrendelek egy elektronikai kütyüt 5000-ért, de eladom 10.000-ért.

Nyertem 5000 ft-ot.


de ha adózok ugye ez nem 5000 ft lesz, mert az állam vesz el belőle adót....

az 5000 ft nyereségemből én mennyit kapok kézhez adózás után?



2019. máj. 19. 04:33
 1/3 A kérdező kommentje:

direkt azzal a céllal venném hogy itthon eladjam


én nem használnám

2019. máj. 19. 04:36
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

ebbe belebuknál úgyis...kezdjük ott, hogy valami egyedülálló terméket kellene árulnod, hiszen én személy szerint miért vegyek meg valamit egy új személytől, ha a konkurensek között is van, akik több éve a piacon vannak és a megbízhatóságuk igazolt.


na most, nem hiszem, hogy ez telefontokokkal olyan egyszerű lenne...


aztán hogy valósabbnak tűnjön a példa, az 5000 Ft-os terméket jó eséllyel 6000 Ft-ért is nehezen adnád el...ebből még ha adózol, szépen lassan kiszámolod, hogy elég sokat kell ahhoz eladnod, hogy megérje...


és akkor arról ne beszéljünk, hogy biztosítanod kell az elállási jogot 14 napon keresztül. ő visszaküldi, te meg fizetheted vissza neki a pénzt...de ugyanezt te már nem fogod megcsinálni az ebay-es eladóval...nyakadon marad a termék és próbálkozhatsz az eladásával...


és hogy a legbunkóbb vásárlói réteget is megcélozzuk, mivel elállás esetén többnyire a visszaküldés költségei a vevőt terhelik, így sokan nem élnek ezzel, inkább át sem veszik a csomagot, ha meggondolták magukat...te buktad a postaköltséget, meg a termék szintén a nyakadon marad, aztán kitudja hány nap, mire megfordul és visszakapod.


szerintem amúgy is elég beszédes, hogy a legtöbb ebay-es viszonteladó feketén csinálja...

2019. máj. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Máris hibás a meglátásod:

"Ha megrendelek az amazonról...

megrendelek egy elektronikai kütyüt 5000-ért, de eladom 10.000-ért.


Nyertem 5000 ft-ot."


Nem nyertél 5 ezer ft-ot és nem csak az adózás miatt, hanem azért, mert EU-n kívüli országból érkező termékre 27 % ÁFA kerül, így aztán a te 5 ezer ft-os terméked - mondjuk 1.000 ft-os postával 6 ezer ft lesz és erre jön a 27 % ÁFA, azaz 1.620 ft. Tehát (6000+1.620 ft) már 7.620 ft-nál járunk és még nem adóztál belőle.


Egyébként adószámos magánszemélyként nem, hanem csak egyéni vállalkozóként (vagy BT, KFT, stb) árulhatod, azaz ki kell váltani hozzá a vállalkozóit.

2019. máj. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!