Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mit tudok tenni, ha a könyelő...

Mit tudok tenni, ha a könyelő nem készíti el a mérleget?

Figyelt kérdés
Február végén felmondtam a szerződést, mivel finoman szólva nem volt megfelelő a kommunikáció, rendszeresen nem kaptunk válaszokat. Számláinkat mind rendre kifizettük, anyagok leadva. Most abban a helyzetben vagyunk, hogy két héttel a zárás előtt csak ígéreteket kapunk, hogy mikor lesz kész a zárás. Mint ügyfél, mit tudok tenni, ha a határidőre nem készül el az éves zárás?
2019. máj. 22. 17:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%

Semmit. Mi is jártunk így. Az új könyvelőnek le kellett könyvelnie visszamenőleg 2 évet.

Bíróságra lehet vinni, sok év után lenne talán belőle valami, vagy nem, úgyhogy több lenne a gond vele, mint amennyit hozna.

2019. máj. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Azért én meghallgatnám a másik felet is....
2019. máj. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
#2: Egyetértek, nyilván én csak az én oldalamat tudom előadni, viszont inkább ami bosszant, hogy ha telefonban az az ígéret, hogy 1 órán belül küldöm és semmi válasz, az bosszantó. Én igazán segítenék bármit összeszedni, ha tudnám, mi az akadály...
2019. máj. 22. 18:01
 4/13 A kérdező kommentje:
Jár-e valami szankcióval, ha nincs lezárva egy év időben?
2019. máj. 22. 18:02
 5/13 anonim ***** válasza:
62%

Már hogy ne járna!?

[link]


Ott rontottad el, hogy kifizetted neki a számlát, holott nem szolgáltat és rég tudtad, ezt, mégsem váltottál.

2019. máj. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
49%

A mérleg készítése külön tétel. Viszont ha rossz a viszony, sose május előtt 1-2 hónappal jövünk el.

Új könyvelő, és üjra kell könyveltetni az évet.

2019. máj. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
70%
Ha február végén felmondtad a szerződést, nincs már új könyvelőd??? A réginek a te kérésed lesz az utolsó a sorban.
2019. máj. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%

Hiába van új köynvelő, anyagok nélkül ő nem tudja lezárni az előző évet...


Kérdező, nincs bünti, az 5 hülyeséget linkelt, változott az art. Tvaly ősszel küldözgették ki a leveleket be nem adott beszámolók miatt, 30 napos határidő van, nincs bírság első körben. Ha ezt sem tartod be, akkor újabb 30 nap és 200e mulasztási bírság, majd 30 nap múlva adószám törlése. (art 227)

2019. máj. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%

Kérd ki az anyagodat és szólítsd fel ketszer határidőt es atadas atveteli jegyzőkönyvet megjelölve, ha nem adja ki -mert van takargatni valója-akkor ingóság kiadatás birosagi perigényben vagy jóval gyorsabb a magánokirattal való visszaélés miatt rendőrségi feljelentésre kiadatás (mivel felmondott szerződés utan ha nincs követelése feléd, akkor jogtalanul tartja vissza a számlákat ami magánokiratnak minősül) .


Az új könyvelővel önrevizio és az újra könyvelési költséget és az onrevizios költséget ( eetlehes bírságot) fmhval hibás teljesítésre követelni az előzőtől .Ha ellentmondana kiegészítheted elmaradt haszonnal is és ptk szerint pereskedhetsz.

2019. máj. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Aztán mit akarsz önrevizni, amikor a a zárás hiányzik? Beadni kell, nem javítani...
2019. máj. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!