Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egy máltán bejegyzett online...

Pizzaboy89 kérdése:

Egy máltán bejegyzett online kaszinón nyertem néhány 100ezer forintot, és a teljes nyereményt átutalták a számlámra, nem vontak le semmit. Kell nekem ebből valamennyit befizetnem a NAV-nak, hogy ne legyen belőle bajom?

Figyelt kérdés
A válaszokat előre is köszönöm!

2019. máj. 22. 21:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, adóköteles. Egyszer Vegasban a 100 folk celsius egyik tagja nyert egy komoly összeget. Ő azt hitte, hogy a már leadózott pénzre nem kell magyar adót fizetnie. Tévedett. Meg is büntetették.
2019. máj. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szja + szocho. Majdnem 30%.
2019. máj. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem először nézd meg a magyar málta kettős adóztatási egyezményt. MÁlta az EU tagja. Másrészt szinte az összes országban az engedélyhez kötött nyereményjátékok (és a kaszinó ilyen) levonási kötelezettsége van, azaz nagy valószínűséggel ő adózik. Ez olyan, hogy nem egyesével vonja le x, y és z től a 5-10-15 %-ot, hanem a kifizetett nyeremények után fizet az államnak egy átalányadót. Azaz valószínűleg a nyeremény ott adózott. Így már csak a kettős adóztatási egyezményben lehetne erről külön szó, hogy ez az általános szabályok szerinti (azaz nem adóztat két országban és akkor itthon nem kell adóznod) vagy mindkét ország adóztathat és akkor ezt milyen módon (külföldön, azaz Máltában megfizetett adó beszámítása vagy különbözet adózása) kellene itthon leadóznod.
2019. máj. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
19%
Úgy tudom, az ilyen játék tilos nálunk, szóval viszik az egész nyereményt és még büntetést is kapsz.
2019. máj. 23. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Megnéztem a kettős adóztatást,de nem tudtam kivenni belőle a lényeget.
2019. máj. 23. 09:46
 6/9 A kérdező kommentje:
Egyébként azt olvastam,hogy elvileg 15% szja-t és 27% ekho-t kellene befizetni,ha valaki tud valami pontosabbat,kérem írjon.
2019. máj. 23. 10:50
 7/9 anonim ***** válasza:

Na akkor, hogy tiszta legyen: abban az esetben, ha a nyeremény megszerzése tevékenység végzéséhez nem köthető – például sportfogadás esetén –, akkor az Szja törvény 28. §-a szerinti egyéb jövedelem keletkezik. Az adóköteles jövedelmet úgy kell megállapítani, hogy a bevételt csökkenteni kell az Szja törvény szerinti elismert költségekkel. Ügyletenként (fogadásonként) kell a bevételt és a költséget elszámolni. Ez azt jelenti, hogy például a vesztes fogadások költsége nem számolható el a nyertes fogadások bevételével szemben.


Adókötelezettség: abban az esetben, ha a nyeremény juttatója nem minősül kifizetőnek, – például a nyeremény egy külföldi honlapon szervezett játékból származik, – akkor a jövedelem után a magánszemélynek kell befizetnie a 15 százalék személyi jövedelemadó-előleget és a 19,5 százalék szociális hozzájárulási adót (a továbbiakban: szocho) a szerzés negyedévét követő hónap 12-ig. Fontos megjegyezni, hogy miután egyéb jövedelem esetén a szocho megfizetésére a magánszemély a kötelezett és azt költségként nem számolhatja el, számára nem térítik meg, ezért Szja törvény 29. §-a értelmében az adóelőleg – és ezért a szocho – alapja a jövedelem 84 százaléka.


Na ez volt a sportfogadási dolog, most jöjjön a póker, kaszinó, stb: abban az esetben, ha a nyeremény megszerzése tevékenység végzéséhez köthető – például pókerjáték –, akkor az önálló tevékenységből származó jövedelem keletkezik. Önálló tevékenységből származó jövedelmet tevékenységenként úgy kell meghatározni, hogy az azonos tevékenységhez kapcsolódó összes – az Szja törvény 2. számú melléklete szerinti – bevételt (nyeremény) csökkenteni kell az elszámolható költségekkel. A költségelszámolás kétféle módszerrel történhet. Az egyik módszer a 10 százalékos költséghányad alkalmazása, a másik a tételes költségelszámolás. Fontos megjegyezni, hogy egy adóéven belül a magánszemély csak az egyik módszert választhatja, amit egész évben minden önálló tevékenységből származó jövedelem meghatározása esetén alkalmaznia kell. Azonban, ha a magánszemély év közben a 10 százalékos költséghányadot alkalmazta, akkor lehetősége van arra, hogy év végén a tételes költségelszámolást válassza, amennyiben a megfelelő igazolásokkal rendelkezik. A 10 százalékos költséghányad alkalmazása esetén a bevétel 90 százaléka minősül jövedelemnek. Ebben az esetben a bevétel más költséggel nem csökkenthető, viszont a költségek igazolásához nincs szükség bizonylatokra. Tételes költségelszámolás esetén a bevétellel szemben a jövedelem megállapításához elszámolhatóaz adott tevékenység bevételének mértékéig a tevékenység folytatása érdekében az adóévben ténylegesen felmerült és igazolt – az Szja törvény 3. számú mellékletének rendelkezései szerint – elismert költség. Elismert költségnek csak a bevételszerző tevékenységgel közvetlenül összefüggő, kizárólag a bevétel megszerzése, a tevékenység folytatása érdekében az adóévben ténylegesen kifizetett,

szabályszerűen – főként számlával – igazolt kiadás minősül. Költséget kizárólag a bevétel mértékéig lehet levonni. Például online póker esetében a berakott tét, a szolgáltató felé befizetett díj, – amennyiben azt a magánszemély megfelelően tudja igazolni – költségnek tekintendő. Az adókötelezettség része pedig teljesen ugyanaz, mint a sportfogadásnál, vagyis neked meg kell fizetned a 15% SZJA-t, valamint a 19,5% szochot (természetesen a megfelelő és szabályszerű költségelések után).

2019. máj. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Melyik kaszinó volt? Privibe is megírhatod
2019. szept. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szia!


Azóta eltelt pár év, mire jutottál? Ugyan ebben a cipőben vagyok

2023. szept. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!