Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adós maradtam magàn orvosnàl...

Adós maradtam magàn orvosnàl ès feljelentett 14 ezer forint miatt mire szàmithatok?

Figyelt kérdés
2019. máj. 26. 17:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy kifizeted a tartozásod meg még egy kicsit többet. Attól függ meddig nem áll szándékodban fizetni
2019. máj. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Következő hónapban kitudom fizetni annak ellenère is tovàbra is fel leszek jelentve ugye ?
2019. máj. 26. 17:52
 3/11 anonim ***** válasza:
49%

Attól függ, mennyire gyorsan őrölnek az igazságszolgáltatás malmai.

Illetve mit is jelent pontosan a "feljelentés" ebben az esetben.

A tartozással neki nem kellett elmennie a rendőrségre, elég kibocsátani egy fizetési meghagyást. Ekkor még senki nem vizsgálja, hogy jogos-e a követelése.

Ha te "ellentmondasz" ennek, akkor automatikusan perré alakul.


Ha nem ez történt, akkor hogyan jelentett fel? Bement a rendőrségre, és lesz majd nyomozás, kihallgatás?

Túl kevés az infó.


Vagy nem is tudsz még semmit, csak esetleg felhívott az asszisztense, és szóban mondta, hogy megtették a jogi lépéseket az ügyben?


Még valamit árulj el: ilyen helyen hogy fordulhat elő, hogy valaki adós marad?

Háziorvoson kívül én is mindenféle dokihoz magánrendelésre járok.

De nincs olyan, hogy csekket ad, vagy azt mondod, hogy majd átutalod. Ott kell fizetni. Hogyan tudtál eljönni fizetés nélkül?

2019. máj. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
49%

Jelezd hogy mindenképpen szándékozol fizetni de csak jövőhónapban van rá lehetőséged. Ha ezt nyíltan közlöd velük, akkor megértőek lesznek.


Kibújni nem tudsz alóla.

2019. máj. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Tisztelt uram! Mivel fizetés nélkül tavozott raadasul a nyugtat elvitte ezért mai napon lopasért feljelentést fogunk tenni amennyiben nem rendezi tartozasat a mai nap folyaman. Elektiv Medical Kft. Ezt kaptam tőlük
2019. máj. 26. 18:42
 6/11 anonim ***** válasza:
49%

Miért távoztál fizetés nélkül?


Mindenképpen hívd fel őket, vagy menj be személyesen és beszélj velük.

2019. máj. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
49%

Köszi.


Elképzelhető, hogy első körben csak blöfföltek.

Te jelezted, hogy mikor tudsz fizetni?


A feljelentés majd okafogyott lesz, ha rendezed a tartozásod.

Jövő hónap lesz pár nap múlva, addig még egy hivatalos idézést sem fognak kikézbesíteni.

Ha valóban feljelentettek, akkor majd kapsz egy másik levelet, hogy megszüntetik a nyomozást.


De amúgy elszaladtál, vagy hogy mertél így odamenni, hogy tudtad, hogy nem tudsz fizetni?

2019. máj. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
42%
Lopás más kategória, ráadásul az összeg is kicsi.
2019. máj. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
9%

Szerintem semmire, főleg ha azt mondod, hogy fizettél. Ha nincs kamera és nálad a nyugta, hogyan bizonyítja? Ez nem becsületes, de kb. így áll a helyzet.


Sajnos sokkal nagyobb értékekre nem kapnak semmit a tolvajok... 14 ezer forintért szerintem nem is nagyon lehet perelni. Valamiért így rémlik.


Legegyszerűbb lett volna amúgy kifizetni. Nem is értem, hogy lehet így elmenni...


Nekem ritkán adott nyugtát magánorvos. Nem nagyon sajnálom őket ilyenkor. A legtöbbjük adócsaló.

2019. máj. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
79%
Persze, majd nincs kamera egy jól menő magánrendelőben, meg tanú is annyi van, amennyit akarnak. Egyébként aki ilyet csinál, az meg is érdemli. Majd még őt kell sajnálni, meg rakjanak az ilyenek miatt mindenhova kopasz kigyúrt biztonsági őrt, aki egyfolytában úgy néz rád, mintha apagyilkos lennél... Menjen az ilyen az SZTK-ba, ha nincs szros 14 ezer forintja.
2019. máj. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!