Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Számíthatok valamilyen bünteté...

Számíthatok valamilyen büntetésre most egyéni vállalkozóként?

Figyelt kérdés
1 alkalmazottat foglalkiztatok, és a havi járulék bevallást saját magamnak szoktam beküldeni. Viszont múlt hónapban annyira el voltam havazva, hogy ugyan az utalandókat elutaltam, csak hozzá a bevallást teljesen elfelejtettem beküldeni. :( Most akkor fogok kapni büntetést, vagy így hogy elutalva el van, esetleg pótolhatom azt a bevallást? Köszönöm előre is!
2019. jún. 9. 09:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Minél gyorsabban küldd be a 08-at és akkor nem lesz gond.
2019. jún. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Most be is küldtem, kedden pedig küldöm a május havit is. Mivel ugye így van "plusz befizetésem" a folyószámlán, majd a NAV összevezeti a bevallással, ha beérkezik. Jól gondolom? :/:)
2019. jún. 9. 09:24
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem valószínű, hogy el fognak meszelni, ha ez egyszeri, és pótolod. Az EV-kat kevésbé ...sztatják, mint a társas vállalkozásokat.
2019. jún. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Andizsuzsi ***** válasza:
Én EV-ként azt tapasztalom, hogy a NAV-nak nem célja az elmeszelés. Figyelmeztetnek, akár javítanak is, csak akkor büntetnek, ha valaki nem mutat együttműködést.
2019. jún. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én se kaptam még bírságot, pedig jó párszor elcseszte már a dolgaim a könyvelő:( ... amint az utolsó elbaszását rendbehozza pápá lesz neki
2019. jún. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mostanság sokat módosult az art, air. Nemigen van egyből bírság, felszólítás, majd megint, és ha akkor sincs pótlás, akkor jön a bünti. De a fent említettben nincs. Ha megnézed a folyószámládat, akkor látod adónemenként a túlfizetéseket. Ahogy beadod a bevallást, azt felvezetik a folyószámlára és nullázódik.
2019. jún. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
én késtem párszor egyszer sem kaptam bírságot.
2019. jún. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!