Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés

A kérdés

Katásoknak hogy kell számlázniuk?

Bocsi ha hülye kérdés, se nekik is fel kell tüntetni nettó, és áfás bruttó árat?

Keress kérdéseket hasonló témában: számlázás

jún. 9. 19:28  Privát üzenet  

A válaszok

A kata egy jövedelemadózási mód, semmi köze az áfához és a számlázáshoz...

Áfás katás, nem áfás katás? He?

Ha ennyire űr van a buksiban, nem kéne sóhernek leni, mert az sokba fájhat. Go to könyvelő.

A válasz 61%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 58%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont jún. 9. 19:55 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Bunkónak se kéne lenni, és én nem vagyok vállalkozó... nem azért kérdeztem.

# 2/4Időpont jún. 10. 12:12 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Már tudom, hogy alanyi adómentesség esetén nem kell áfát felszámolni.

# 3/4Időpont jún. 10. 12:18 Privát üzenet

Attól mert valaki KATA alatt teljesíti a közterheit, az art, air, áfa törvény ugyan úgy vonatkozik.

Számlázásnál fel kell tüntetnie hogy kisadózó vagy KATA. Tevékenységtől, megbízástól függ a számlán szereplő dátumozás, ha AAM áfa alanyi adó mentes akkor is három összeg szerepel a számlán, az áfa 0-val Aam"%"al, ha áfás, akkor pedig a tevékenységre jellemző áfa százalékkal számított áfa összeg.

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont jún. 14. 18:46 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!