Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Van adóbevallási kötelezettség...

Van adóbevallási kötelezettségem ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Néhány éve kiváltottam egy hetes adószámot, de a tevékenységből nem volt bevételem, abba is hagytam, de az adószámot csak most szüntettem meg, eddig nem foglalkoztam vele. Első évben küldött az adóhivatal bevallást, bevallottam a 0 bevételt, aztán másodszor is küldtek, akkor már nem foglalkoztam vele, mert nem volt mit bevallanom. Utána már nem küldtek bevallást, én meg nem kértem, hogy küldjenek. Most, hogy megszüntettem az adószámot, küldtek egy papírt, hogy megszűnt az adószámom, de azt írják, hogy a nyilvántartásból való törlés követően is eleget kell tennem az Art. 33./3. bekezdés c. pont és 33/ 4-5. bekezdésében megfogalmazott adóbevallási és adófizetési kötelezettségemnek, melyet a korábbi adószámon kell teljesíteni. Megnéztem az interneten a törvényt, de nem lettem okosabb.


A kérdésem: ha nem volt bevételem (hetes adószámra), akkor is kell bevallást készítenem? Ha ez több évig volt, akkor több évre kell készítenem? Vagy ez ilyen esetekre nem vonatkozik?



2015. febr. 12. 12:04
 1/4 anonim válasza:
Ha semmi bevétele nem volt, akkor nem kell bevallást készíteni, hiszen nem is adózott.
2015. febr. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! De akkor sem kell, ha megszüntettem az adószámomat? Mert a törvény szerint, amire hivatkozik, az adózónak soron kívüli bevallást kell benyújtania ha felszámolási eljárás, vagy jogutód nélkül szűnik meg, visszamenőleg azokról az időszakokról, amikről nem készült bevallás. Vagy ez csak cégekre vonatkozik?
2015. febr. 12. 14:40
 3/4 anonim ***** válasza:

Olvasatom szerint nem vonatkozik Rád.

... kivéve a magánszemélyt saját személyében terhelő azon adókat, amelyekről éves adóbevallást köteles benyújtani...


Te éves adóbevallásra vagy kötelezett, mint adószámos magánszemély, de azt is csak akkor, ha van adóköteles jövedelmed.


Tehát benne vagy a kivételekben.:)


A megszűnt adószámmal kapcsolatban küldtek egy sablonszöveget, aztán az adózóra bízzák, hogy nézze meg, köteles-e soron kívülit készíteni, vagy sem.


Én nem készítenék, mivel 100 %, hogy nem kell!

2015. febr. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! :)
2015. febr. 14. 08:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!