Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ilyenkor mennyit is fogok kapni?

Ilyenkor mennyit is fogok kapni?

Figyelt kérdés

Szóval az van, hogy nyári melón vagyok.

Heti bejelentővel vagyok.

Azt mondták mivel 18 nem vagyok éjszaka nem dolgozhatok, de délelőtt délután igen. A minimálbért megkapom, nem kell adóznom, nem tudom miert, azt mondták mert fiatal vagyok, viszont műszakpótlékot nem kapok.

A napi bér 6860ft ami órabérbe 857ft~860ft.

Szóval ugye nem fizetnek pótlékot, oké, viszont azt mondták nem kell adóz om, így akkor nem is a netto minimálbért kapom meg.

Pl Júliusban melózok 23 napot, akkor az, fuu most nem akarok számolni 157valamennyi,de az alap bruttó minimálbér úgy olvastam 149000ft.Ez nettóba olyan 98000ft.

Na most én akkor men yit is fogok kapni, ha nem kell adóznom? Akkor nincs mi nettót csinaljon a bruttóból nem?

Ezen agyalok és erre nem tudom a választ.



2019. jún. 24. 01:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy nem kell adóznod, 15%ot kell szja-ként, ha jól emlékszem. Szóval, ha az órabéred bruttó, akkor abból még lejön 15%. Ha szövetkezeten keresztül dolgozol, akkor megcsinálják ők jövőre az adóbevallást, ha nem, akkor neked kell. Diákszövetkezeten keresztül dolgozol, vagy hogyan? Remélem valami hivatalos formában :)
2019. jún. 24. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem diakszovetkezet, rendes munkahelyen.

Azt mondták 23 eves koromig vagy higy nem nagyon kell adózni. Munkatárdak akik fiatalok nekik sem kell.

2019. jún. 24. 08:19
 3/4 A kérdező kommentje:
Munkatársak*
2019. jún. 24. 08:19
 4/4 A kérdező kommentje:
Idénymunka
2019. jún. 24. 08:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!