Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mit tegyek, ha vámmentes...

Mit tegyek, ha vámmentes termékért vámot akarnak felszámolni?

Figyelt kérdés

Megpróbálok rövid és érthető lenni.

Rendeltem kb. 3 hete az USA-ból 2 db játékot, családi körbe ajándék lenne, a két játék együttes értéke 26.98 amerikai dollár, szállítási költség nem volt (Free shipping). Minderről természetesen van számlám, eBay-en rendeltem, van PayPal bizonylatom is a tranzakcióról.

Ma érkezett a központi postától egy levél és valami formanyomtatvány, hogy a rendelésem vámkezelési eljárás alá vonták, és hogy a formanyomtatványt kitöltve plusz személyes adataim megadva nyilatkozzak, addig nem kapom meg a rendelésem, 20 nap után pedig visszaküldik.

Eddig már vagy 30 rendelésem volt eBay-en, volt ami 30 dollár fölötti, sosem volt vámkezelési költség (azaz egy alkalommal, de akkor már az eBayen rendezni kellett, mert az tényleg nagy érték volt, nem is a posta hozta hanem futárszolgálat, és ott sem volt semmi gond mert a feladó rendezte a vámolást). De ezen felül sosem volt vámköltség, pedig 30 dollár fölött is rendeltem.

Megnéztem a hivatalos postai tájékoztatót a vámokról külföldről rendelt árucikkek esetén. [link]

Itt világosan leírja, hogy "Magánszemélytől magánszemélynek érkező küldemény" 0-45 euró érték között VÁMMENTES (vámeljárás alá nem tartozik). A formanyomtatványon amit küldtek ki is van töltve a feladó neve, magánszemély. Nálam a 26.98 dollár akárhogy számolom kevesebb mint 45. Ennek ellenére a cuccom lefoglalták és vámeljárásnak vetették alá - a levont következtetések alapján jogtalanul.

Az lenne a kérdésem, ebben a helyzetben mi a teendő? Fizetni nem szándékozom hiszen nincs mit, a terméket már kifizettem, számlám van róla, értékhatára pedig bőven a vámhatár alatt van. Nem vagyok jótékonysági szervezet hogy csak úgy pénzeljem a NAV-ot ha nincs is mire fel. Ellenben a jogtalan vámeljárásuk esélyes hogy azt eredményezi hogy a termékem nem érkezik meg időre, így ugrott az ajándékozás pedig azért rendeltem, hogy családban kisgyereknek legyen ajándék, tehát kvázi kárt okoztak nekem azzal hogy eljárás alá vonták a cuccom. Ilyenkor mit lehet tenni, hova érdemes fordulni? Illetve olyankor mi van ha nem nyilatkozom a papíron? Azt írták hogy visszaküldik a terméket a feladónak, de ezen felül megbüntethetnek, amiért a (jogtalanul kiszabott) vámot nem fizettem ki? Vagy csak simán vissza a termék a feladónak és lezárva? Más volt már ilyen helyzetben? Mit javasoltok?



2019. jún. 25. 12:42
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm a segítséget mindenkinek.
2019. jún. 25. 19:37
 12/13 anonim ***** válasza:
87%

# 9

Ha kibontanak egy csomagot azt nem is akarják titkolni - fel lesz matricázva, hogy ki lett bontva és kapsz róla jegyzőkönyvet is.


2 esetben bontanak ki csomagot:

- Ha valami nagyon gyanúsat látnak benne

- Ha egyértelműnek gondolják, hogy egy értékes dolog van benne az átvilágítás alapján de a címzett köti az ebet a karóhoz, hogy csak egy 2$-os zseblámpa. Ha ezzel nem értenek egyet simán kibontják.

2019. jún. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Mi lett belőle? Kellett vámot fizetned?
2020. szept. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!