Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha áttérek 50-ről a 75-ös...

Ha áttérek 50-ről a 75-ös magasabb KATA-ra, hány hónap után váltanak adóalapot?

Figyelt kérdés

Az érdekel, hogy a második, jövőre tervezett gyermekem születése előtt mennyi ideig kell a magasabb összeget fizetni magasabb táppénz majd CSED-hez?

Az előző előtt csak az 50-et fizettem. Most kaptam egy értesítőt NAV-tól, hogy gondoljam meg a magasabbat, ezért fontolóra veszem.

1 év kell? így kezdjem el most?

Köszönöm


2019. jún. 26. 13:47
 1/9 anonim ***** válasza:
A 75 Kata nettó pénzkidobás. Rakd félre...
2019. jún. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Arányaiban többet kaphatok vissza vele, ennek pontos kiszámításához azonban azt kéne tudnom, mennyi ideig kell fizetni.

Tervek szerint jövő tavasztól már táppénzen lennék, így még mondjuk 1 évig nem is tudnám fizetni. De ha mondjuk fél évig is elég, akkor megéri nekem.


Írtam egy könyvelő ismerősömnek, de nekem anno 3 könyvelő mondott butaságot a szülés előtti tennivalókról és gyakorin érdeklődtem, itt tudtak segíteni :) ha hamarabb megtudom a választ, megírom.

2019. jún. 26. 15:44
 3/9 anonim ***** válasza:
A tervezett tp nem tp, hanem csalás.
2019. jún. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem érted a kérdést akkor.
2019. jún. 26. 19:13
 5/9 MarácziKönyvelő ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A CSED alapját a következőképp számolják: a gyermek születésétől visszafelé számolt 3 hónapot nem számítják bele az ellátás alapjába, hanem az azt megelőző hat hónap jövedelme adja a CSED alapját. Így mondhatni, hogy kb a terherbe esés időpontjától érdemes 6 hónapon keresztül magasabb alapot fizetni.

2019. júl. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Kaptam máshonnan egy olyan választ, hogy 9 hónapig kell minimum fizetni a magasabb ellátáshoz.

Picit össze vagyok zavarodva. Tegyük fel, elkezdem fizetni és teherbe is esek. Ha terhesség utolsó 1-2 hónapján táppénzen vagyok, akkor abban a hónapban nem fizetek KATA-t. A 9 hónapos verzióban így nem jár az ellátás, csak abban, amely szerint szülés előtti 9-3 hónap közötti idő alapján számítanak.

2019. júl. 1. 22:57
 7/9 MarácziKönyvelő ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A szülés előtt időszakban, amikor táppénzen vagy, nem kell katát fizetni ( katás jogviszonyban 4 hét összefüggő táppénz kiüt 1 havi kata fizetést) ilyenkor a táppénz ellátás alapján is biztosított vagy, így a bizosítási jogviszonyod nem szünik meg. Amikortól igényled a Csedet, akkor az egyéni vállalkozásban jelenteni kell, hogy a biztosítási jogviszonyod más ellátás alapján jön létre.

2019. júl. 2. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 MarácziKönyvelő ***** válasza:

Ha folyamatos a bizosítási jogviszonyod, akkor mindenféleképp jár az ellátás.

Mindegy hogy 6 vagy 9 hónapig fizeted.

2019. júl. 2. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2019. júl. 2. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!