Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Jogos a vámolás? 41,80 USD...

Jogos a vámolás? 41,80 USD Japánból rendelt Objektív

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2019 május 24.-én rendeltem Japánból egy Canon USM objektívet.

Fizettem érte:(Paypal alapján) 41.80 USD-12835 HUF

Szállítási költség nem volt.


Vámolás alá esett, jött is a levél az egyszeri vámkezelési import címszóval.

Ezt kitöltve elküldtem nekik emailbe a posta vámnak.

Első oldalon feltüntettem, hogy mennyibe került, mi van benne és ennyi. Második oldalt csak aláírtam.

Mellékeltem screenshootot a paypal számláról, termékről is.

És írtam nekik egy szöveget:

Tisztelt Magyar Posta Zrt. Nemzetközi Kicserélő Központ!

Az uniós vámjog végrehajtásáról szóló 2017. évi CLII. törvény 162 § (5) bekezdése alapján a rendelt küldeményben lévő termék értéke a 22 € forintra számított összértékét meghaladja, de nem éri el a 150 € értéket, úgy a termékbehozatal során általános forgalmi adó fizetési kötelezettség keletkezik, amely összeget az ügyfélnek nem kell megfizetnie akkor, ha a kiszámolt – és így az ügyfél által fizetendő – összeg a 10 € értéket nem haladja meg.

A fentiek alapján kérem, hogy a xy postai azonosítószámú csomag vámkezelését, vámteher felszámítását mellőzni szíveskedjenek, mivel a küldemény értéke .41,80 USD, amely után fizetendő közteher nem éri el a 10 €-t.


Majd jött a csomag a postára, de mégis vámolták.

3500 ft a Vámügynöki szolgáltatás és 3320 a vámteher.

Kaptam egy papírt is amelyben az áll, hogy:


Általános forgalmi adó:

Tárygyban nevezett vámeljárás elá vonva a fenti fizetési kötelezettséggel/kötelezettségekkel. Az összesített adatok a határozat melléklete szerinti tételsori adatok alapján kerültek megállapításra. Fizetési a vámtartozás, és nem a közösségi adók és díjak megfizetésére vonatkozó vámszabályok szerint eleget kell tennie. A vámeljárást kérelmével egyezően folytattam le. A határozat indoklását és a jogorvoslatról szóló tájékoztatást az uniós vámjog végrehajtásáról szóló 2017. évi CLII. törvény 66. § (4) bekekzdése alapján mellőztem.


AMi elvileg így szól:

(4) Indokolást és jogorvoslatról való tájékoztatást nem tartalmazó egyszerűsített döntés hozható, ha


a) a vámhatóság a kérelemnek teljes egészében helyt ad, és az ügyben nincs ellenérdekű ügyfél, vagy a döntés az ellenérdekű ügyfél jogát vagy jogos érdekét nem érinti, vagy


b) az kizárólag valamely eljárási cselekmény időpontját határozza meg.


Jogosan vámolták meg?



2019. jún. 26. 17:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Teljeden jogos minden a legnagyobb rendben van
2019. jún. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Mikor volt az euró 332?
2019. jún. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
322-323 Ft volt amikor kelt a levél e hónap 18-án
2019. jún. 26. 18:12
 4/11 anonim ***** válasza:
Na, akkor meghaladta a tíz eurót a közteher, nem?
2019. jún. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Akkor nekik van igazuk és hibásan írtam, hogy 10 eurót nem haladja meg a kozteher?
2019. jún. 26. 18:31
 6/11 anonim ***** válasza:
Meg, igen. Nem sokkal, de meg.
2019. jún. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Mindegy akkor holnap kifizetem. :)

Ha már muszáj :)

2019. jún. 26. 19:08
 8/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

A matek része, ha érdekel. Azt írod, hogy az áru értéke 12835Ft. Ennek az ÁFÁ-ja ugye 12835*0,27=3465Ft lenne, azaz ők még jobb árfolyammal is számoltak a 3320Ft-tal. Nos, ha te is azt mondod, hogy 322Ft volt az euró a vámoláskor, akkor 3320/322=10,31, ami teljesen nyilvánvalóan több, mint 10.


Megjegyzem, hogy amúgy ha nem paypal váltással fizetsz (mivel te így nem 41,8USD-t, hanem 12835Ft-ot fizettél), akkor vámmentes lett volna a küldemény, mivel 1USD 285Ft alatt volt szerintem mostanában mindig. Ezzel 41,8*285=11913Ft-ba került volna a cucc, aminek 3216,51Ft az ÁFÁ-ja, ami 322-es euróval 9,89EUR. Sosem szabad hagyni a paypalnak, hogy ő váltson, mivel elég extrém magas árfolyamon vált. Sokkal magasabbon, mint bármelyik bank (illetve kártyatársaság), szinte minden esetben.

2019. jún. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Nem tudtam, hogy a PayPal miatt szívtam most meg.

Legközelebb mivel érdemes fizetni?

Mert eddig mindig PayPallal fizettem.


Olyan kérdésem lenne még, hogy a vámértékként a 2019 júniusit(amikor vakolás alá került a termék) vagy májusit (amikor rendeltem a terméket) kell nézni?

2019. jún. 26. 20:12
 10/11 A kérdező kommentje:
Kártyát is hozzá lehet adni magában az eBayon. Most néztem... De régebben automatikusan készített PayPal felhasználót is. KB 3-4 évvel ezelőtt
2019. jún. 26. 20:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!