Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kell KATA a neten vásárolt...

Kell KATA a neten vásárolt termékek itthoni eladásához?

Figyelt kérdés

E-bayről és a többi hasonló oldalról tervezek megrendelni különböző termékeket, amik itthon vagy nem vagy nehezen elérhetők.

Ehhez szükséges egyéni vállalkozó legyek? (Tudom kis tételben senkit sem érdekel, de ha neadjisten beindulna és egy webshopot is kéne rá csinálni)

Csak mert nem találtam ilyen tevékenységi kört a listán, ami erre illene.



2019. júl. 1. 13:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen kell hozzá Kata, jó egy bt is vagy egy Kft, vagy masfajta egyéni vállalkozás is.
2019. júl. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mi lenne erre a legmegfelelőbb? Mert ugye a KATA az egyszerűsége miatt népszerű.
2019. júl. 1. 14:01
 3/7 anonim ***** válasza:

Ennyiből senki nem mondja meg neked...

Keress meg egy könyvelőt.

2019. júl. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Amit fentebb leírtál tervet, az egyértelműen üzletszerű kereskedelem és ott nincs olyan, hogy kis tételnél senkit nem érdekel: lehet, hogy a 3.-ik termék eladásánál belefutsz egy NAV-os próbavásárlóba és akkor bukta Nyugta/számlaadás elmulasztása, adócsalás, stb.


"Csak mert nem találtam ilyen tevékenységi kört a listán, ami erre illene."


Internetes kereskedelem, webáruházhoz meg csomagküldő kereskedelem.

2019. júl. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Lemaradt a 4-es hozzászólásomból, hogy ki kell váltani a vállalkozóit.

Hogy mi felel meg Neked, az függ attól is, hogy van-e főfoglalkozásod-e vagy sem, esetleg diák vagy-e felsőoktatásban, stb. - sok mindentől függ.

De ha nincs heti 36 órát meghaladó főfoglalkozásod, akkor bizony min. havi 50 ezer ft lenne az adód...

2019. júl. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Főállású vagyok, szóval elvileg havi 25000 lenne.

Nincs olyan, hogy évi X összegig lehet szabadon adózás nélkül árulni? lásd jófogás, stb? Mintha hallottam volna ilyesmiről

2019. júl. 1. 16:46
 7/7 anonim ***** válasza:
SAJÁT, megunt, kinőtt, feleslegessé vált holmijaidat évi 600 ezerig, de amit Te leírtál, az nem ez a kategória - szóval nincs.
2019. júl. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!