Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés

A kérdés

Céges, áfás ingatlan eladása, mi a legjárhatóbb út?

Üdv. Adott egy ingatlan, amit el szeretnénk adni. A tulajdonos egy cég, aki vendéglátóegységként üzemelteti az ingatlant, és áfa terhelné a bevételt is. Mi lehet a legészszerűbb módja az eladásnak? Céggel együtt vagy a nélkül? Cég végelszámolása és eladás magánszemélyként? Más ötlet? :)

Keress kérdéseket hasonló témákban: eladás, ÁFA

júl. 3. 22:20  Privát üzenet  

A válaszok
Ingatlanértékesítés főszabály szerint mentes. Választottatok áfa-kötelezettséget rá?

A válaszíró 58%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont júl. 3. 22:57 Privát üzenet
Elég zavaros a kérdés, de magát a céget is el lehet adni ingatlannal együtt.

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/2Időpont júl. 4. 20:49 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ha nem áfás katás vagyok (ev), akkor [. ]?
KATA bújtatott munkaviszony alanyi adómentes vagy ÁFÁs?
Milyen feltételekkel lehet illetékfizetési kedvezményt kapni a NAV-tól?
Ha cégre szeretnék venni használt laptopot egy masik ezzel foglalkozó cégtől, és az adott cég tud ÁFÁS számlát adni, akkor én azt vissza tudom igenyelni?
Balatonnál kis lakás, nyaraló kiadása, hogyan?
Ingatlan vásárlásnál illeték méltányosságból való elengedése?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések az Adózás, könyvelés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!