Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Rendeltem Kínából egy HTC M9...

Rendeltem Kínából egy HTC M9 okostelefont. Kell rá vámot fizetnem majd?

Figyelt kérdés

Az eladó írta az oldalán, hogy minden felmerülő költséget a vevőnek kell állnia. De fogalmam sincs, hogy kell-e vámot fizetni rá, és ha igen mennyit?


A telefon 26 ezerbe került.



2019. júl. 8. 07:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak vámot, hanem 27 % ÁFÁ-t is, mivel nem Eu-s országból jön:


"2. EU-n kívüli vásárlás (pl. USA, Kína)

Itt már egy kicsit bonyolultabb a helyzet

Magánszemélyek között (GIFT jelölésű):

0 - 45 € (~12.690 Ft) között vámmentes

45,1 - 150 € (~42.300 Ft) között vámmentes, de 27% ÁFA terheli

150,1 - 700 € (~197.400 Ft) között 2,5% vám és 27% ÁFA terheli

700,1 € felett: kereskedelmi vámtarifa* és 27% ÁFA terheli


Cég - magánszemély között (pl. ebay-ről rendelt áruk):

0 - 22 € (~6.204 Ft) között vámmentes

22,1 - 150 € (~42.300 Ft) között vámmentes, de 27% ÁFA terheli

150,1 € felett kereskedelmi vámtarifa* és 27% ÁFA terheli


*kereskedelmi vámtarifa: jogszabály alapján egyes áruk, árucsoportok külön kategóriát képeznek, a vám mértéke kategóriánként változó 0-12%-ig terjedhet



!!! FONTOS MINDIG A POSTAKÖLTSÉGGEL EGYÜTT SZÁMÍTOTT ÁR SZÁMÍT !!!

(Ez valami írtó nagy hülyeség, de gyakorlatba sajnos így van, azaz ha olyan árkategóriába esik akkor a ptkg.-re is ráfizeted a vám% majd pedig a növelt összegre az ÁFA%-ot) "


Forrás: [link]


A vámkezelés költsége magyar posta által 3500 ft, futár (DHL) által még több, azt nem tudom pontosan.


Az "olcsó" kínai telefon lehet, többe lesz Neked, mintha besétáltál volna valamelyik mobilboltba vagy megrendelted volna neten

2019. júl. 8. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2019. júl. 8. 08:43
 3/9 anonim ***** válasza:
Vámot nem, hanem áfát + kezelési költséget, hacsak nem valami spéci szállítási módot választottál vagy EU raktárból jön.
2019. júl. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, hasznos volt! Utána kellett volna jobban járnom, mielőtt rendelem. Vissza mondtam a rendelést, igazatok van. Tehát ahogy kiszámolom, egy 10 ezerrel biztos többe kerülne így. Így viszont már magyar oldalról is rendelhetek, ilyen alapon....Annyi, hogy 20 megapixelest nem kapok 35-40 ezer körül.
2019. júl. 8. 09:09
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A kínai telefonnal azért is vigyázni kell, mert ott más 4G sávokat használnak, mint Európában. Hacsak nem valami univerzális modell, könnyen lehet, hogy nem fog az itteni 4G hálózatra felcsatlakozni.
2019. júl. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%

Xiaomi Redmi 6A - csak ajánlani tudom, 30 ezer ft környékén van, kártyafüggetlen, dual SIM, 32 GB és 13 Mp.

Nekem ilyen van, nagyon szeretem :-)

2019. júl. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
44%

"Annyi, hogy 20 megapixelest nem kapok 35-40 ezer körül."


Tobb megapixel nem jelent foltetlenul jobb kepminoseget. Haverral egymas mellett fotoztunk az en samummal, neki Xiaomi vagy valami hasonlo volt, tobb megapixeles, hat, a fotokon eg es fold a kulonbseg az enyem javara.

2019. júl. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Meg aztán ezeken felül azt is vedd számításba, hogy gyakorlatilag garancia nélkül veszed...
2019. júl. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Azóta a pénzt visszakaptam, rendeltem egyet magyar oldalról. Így is 12 ezerrel olcsóbb lett, mint ha csak besétáltam volna egy üzletbe megvenni. Köszönöm a válaszokat!
2019. júl. 10. 08:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!