Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mostanában egyre kevesebb...

Mostanában egyre kevesebb helyen fogadnak el vásárláskor bankkártyát, állítólag a forgalmazónak az nagy költség. De ettől nem éppen a forgalom esik vissza?

Figyelt kérdés
Amikor Pesten a negyedik hely volt, aki csak készpénzt fogadott el, rákérdeztem, hogy volt-e esetleg egy bankkártyás botrány, a hölgy azt válaszolta nagy flegmán, hogy míg önnek ingyenes a lehúzás, neki csomó pénzbe kerül. Én szeretek kártyával fizetni, nem kell a visszajáróra várni, nem gond, hogy van-e nálam elég kp. vagy sem, illetve hitelkártyás vagyok, ami még kisebb megtakarítás, mert eddig még mindig vissza tudtam pótolni határidőre a hitelkeretet.
2019. júl. 30. 20:57
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Köszi az infot az MNB-s támogatásról. Abszolút megértem őket, hogy irtó sok a többletkiadás, de én mégis "elpártolok", ha nem tudok kártyázni.
2019. júl. 30. 22:53
 12/21 anonim ***** válasza:
63%
3, csakhogy ez nem igaz. Minden bank %-ban von le ktg-t, minimum nincs. Legalább 8-10 különböző bankot könyvelek, van tapasztalatom.
2019. júl. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
64%
5, milyen 30 nap? A vásárlást követő munkanapon jóváírják az összeget. Minden bank.
2019. júl. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
69%
Nálam egyszerű a képlet: ahol nem lehet kártyával fizetni, onnan mosolyogva kifordulok. Egyre több az olyan ember, mint én, majd szép lassan csődbe megy, aki képtelen követni a fejlődést és a költségeken nyekereg. Jobban kell árazni jobb termékeket.
2019. júl. 31. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
86%

Detto

Nincs kártyás fizetési lehetőség? Ott a szomszéd bolt.

Nem hordok kp-t magamnál csak, ha messzire megyek otthonról, akkor se sokat.

2019. júl. 31. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Én is így voltam, hogy kisétáltam 😁, de ha már zsinórban a 4. hely teszi ezt, az időm meg egyre jobban telt. Ez már inkább sz@rrágás, mint vevőcsalogatás...
2019. júl. 31. 07:08
 17/21 anonim ***** válasza:
75%

Legalább 2 lehetőséget tudok, hogy ingyen juss hozzá a saját pénzedhez: pl curve, revolut


2019-ben már Mo-n sem kell fizess a pénzfelvétért vagy az utalásért.

2019. júl. 31. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
100%
Én is ledöbbennek minden alkalommal (aztá állok is tovább), ahol nem lehet bánkártyával fizetni... a 3. évezredben ez már alap lenne... nah mindegy. Ezeket az üzleteket idővel az evolúció kiselejtezi...
2019. júl. 31. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
30%

"200 forintos tételnél több a kártyaköltség például, mint amit fizetsz."


Na ezt azért nem hiszem!


Akkor nagyon rosszul szerződött a bankkal.



Ahol meg minimum összeg van az teljesen szabálytalan. Ilyet egyik kartyatársaság szabályzata sem enged.

2019. júl. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Régebben lehetett ingyen terminálhoz jutni max 1%-os banki jutalékkal. Most sem hinném, hogy sokkal drágább. Google: "pos terminál költségei"
2019. júl. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!