Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Erre megérné felvenni a...

Erre megérné felvenni a diákhitelt?

Figyelt kérdés

Felvettek egyetemre. Szükségem lenne egy laptopra, mert ami van, az mit katasztrófa.


Butaság lenne emiatt felvenni a max összeget (350 e ft) kizárólag az első félévben?



Szerintem egyetem mellett elengedhetetlen a laptop, az otthoni feladatok miatt.



Jól gondolom?


(Mellesleg a maradék hitelből lehetne költeni az egyéb költségekre, mint nyomtatás, könyvek stb)


2019. aug. 1. 16:00
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Attól függ milyen szakról és milyen kategóriáról beszélünk.
2019. aug. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

#1 Gazdasági szak. (Pénzügy-számvitel)


Mit értesz kategória alatt?

2019. aug. 1. 16:08
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Na erre pont elég egy 120 ezres HP is.
2019. aug. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%

Arra még egy 120e-es HP is sok. A legalapabb gép ami elfuttat egy excelt már elég lesz. Az szerintem max 90e, haszáltan meg 60-70 (se).


Emiatt ne vedd fel a diákhitelt.

2019. aug. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

Jól összejöttetek :D


Én pont másodéves pénzügy-számviteles vagyok és egy háromhónapos használtan 120 ezerbe kerülő HP-t vettem szinte új állapotban, ami újonnan 160 ezerbe került volna.

2019. aug. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%
Gamer laptopot szeretnél, elárulom, hogy ez nem segítené az egyetemi előremeneteledet, pont ellenkezőleg hátráltatná!
2019. aug. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
83%

Szintén pénzügy-számvitelen végeztem, én 70 ezerért vettem egy használt laptopot, teljesen megfelelt. Word, excel, powerpoint esetleg az RLB menjen rajta (könyvelőprogram, az ezeréves egyetemi PC is elbírt vele) és jó vagy. Egy nyomtató 20-40 ezer, patron 5 ezer szemeszterenként könyvet meg felesleges venni. Ha valami kell könyvtárban ott van, lefotózod vagy scannelteted, de neten is sok minden fenn van. Pl Brealey Myers Modern vállalati pénzügyek könyvét szeretik a tanárok, de mondták hogy ne vegyük meg mert neten több kiadása és fenn van.


Szerintem butaság lenne ennyit felvenni egy laptop miatt mikor a fele is bőven elég lenne.

2019. aug. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
11%
Felvenni viszont kotelezo, es berakod allampapirba kamatozni.
2019. aug. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!