Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Pontosan hogyan működik a...

Pontosan hogyan működik a Fundamenta 2019-ben? Részletek alább.

Figyelt kérdés
Példának okáért egy 4,2 milliós vidéki lakást meg tudok venni belőle? És ha igen, mikortól? szerződéskötés után? Ezt mind a Fundamenta hitelezi meg, egyáltalán kell hozzá munkaviszony? Berendezési tárgyakra lehet plusz pár százezerrel többet felvenni? szóval hogyan működik cakkom pakk?

2019. aug. 8. 20:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ez úgy működik hogy van bejelentett 8 órás határozatlan munkaviszonyod, legalább három hónapja. Ezen kívül valamennyi önerőd. Vagy adóstárs, ingatlanfedezet, akármi. Aztán ha úgy ítélik meg hogy mindemellett te a keresetedből tudod fizetni a hitelt akkor lehet hogy kaphatsz.
2019. aug. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Én úgy tudtam, ehhez nem kell önerő, mert a kötelező 20%-nyi önerőt is fel lehet onnan venni, vagy nem is tudom, hogyan magyarázzam. 8 órás munkaviszoyn meg... hát ezt se értem. Amikor tavaly benyögték, hogy annyi az állami 72 ezernek, boldog-boldogtalan ment fundamentát kötni. diákok is, midnenki. Ne már, hogy mindenkinek volt 8 órás munkaviszonya 3 hónapja?

Szerintem itt valami kever van. Nem a klasszikus hitelfelvétel érdekel pl. banktól, ahhoz ezek igen, kellene. Én nem akarok mondjuk az OTP-től lakáshitelt. engem az érdekel, hogy ha kötök egy fundamentát, és fizetni kezdem havi 20 ezerrel, akkor abból a fundamenta által meghitelezve meg lehet-e venni egy ilyen ingatlant?

2019. aug. 8. 20:32
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"Amikor tavaly benyögték, hogy annyi az állami 72 ezernek, boldog-boldogtalan ment fundamentát kötni. diákok is, midnenki"


Az lakáskassza volt, nem lakáshitel.

2019. aug. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen, akkor én most már tényleg nem értem. Szóval:

Nyit az ember egy lakáskasszát (akkro legyen ez a megnevezés), 20 ezer forinttal, 4 évre. De rohadtul nem akarja megvárni a négy évet, mert a kiszemelt lakás addig nem várja meg és nem is annyiba kerülne, látjuk, hogyan mennek fel az árak. Önerő (összegyűjtött pénz a párna alatt) nincs, terhelhető másik lakás nincs, 8 órás munkaviszony nincs, mert az illető most vált vállalkozóvá mondjuk egy hónapja.

Hogyan lehet megszerezni a 4 millióba kerülő, vidéki városban található lakást?

2019. aug. 8. 20:47
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez esetben sehogy. Egyik intézet sem hülye, hogy olyan embernek adjon kölcsön, akinek nincs papíron semmi vagyona amiből visszafizethetné azt.
2019. aug. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Közben előtúrtam, ami nem jutott eszembe. Áthidaló kölcsönnek hívják, ehhez kell jövedelemmel rendelkezni. Ami nem tiszta, hogy másik ingatlanfedezet nélkül is lehet igényelni?
2019. aug. 8. 20:54
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi is áthidalóval vettünk fel 4 millio 460at de nekünk volt munkaviszony meg van is mi se vártuk meg a 4 évet. Plusz csokot igényeltünk.
2019. aug. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!