Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Banki ügyfélszolgálaton...

Banki ügyfélszolgálaton dolgozók megnézhetik bárki számláit csak úgy kíváncsiságból?

Figyelt kérdés
A kérdésem arra vonatkozna, hogy ha valaki jól ismer engem (tudja a személyes adataim) és a bankom ügyfélszolgálatán dolgozik, szabadon megnézheti-e a mocskos pénzügyeim, vagy van-e valami gát, biztonsági intézkedés vagy monitorozás, ami az efféle incidenseket megelőzheti?

2019. aug. 11. 13:50
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Abban nem vagyok biztos, hogy hogyan nézheti meg.

DE ami biztos, ha meg is nézheti akkor sem adhatja tovább semmi féle információt. Semmit. Ha még is akár neked akár egy harmadik félnek(akár legyen a házastársa vagy gyereke) tovább adja és te ezt megtudod(vagy akár más is) akkor te beperelheted a bankot a személyes információiddal való vissza élés miatt.

2019. aug. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, de én azt sem akarom, hogy ő maga lássa a pénzügyeim, meg a költéseket, stb. Mert ha ő az én felhatalmazásom nélkül tudomást szerez az érzékeny személyes adataimról, az ugyanúgy beleeshet a személyes adattal való visszaélés, vagy a hivatali visszaélés kategóriájába.
2019. aug. 11. 14:00
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
Én úgy tudom ha regionálisan az ügyfele vagy, akkor meg tudja nézni. De pl. nekem egy bankos ismerősömtől érdeklődtem a számlám felől, -aki egy távoli város bankfiókjában dolgozik- ő azt mondta nem nézhet bele, semmi infót nem tud adni, menjek be a lakóhelyemhez közeli bankba.
2019. aug. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%

Nem nézheti meg: nekem mindig alá kellett írnom, amikor csak megnéztük az egyenleget és semmilyen befizetés nem történt, se kivét, se utalás, hogy az én kérésemre történt a folyószámla megnézése.

Nem léphet be "csak úgy", kukkolásra.

Természetesen, ha bemész és befizetsz, átutalsz, kiveszel, akkor látja az adataidat - hiszen másképp nem tud megbízást teljesíteni a számládon.

2019. aug. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
90%

Megtudják nézni, azonban a rendszer ezt feljegyzi és ha bármilyen panasz érkezik ezt illetően, akkor garantáltan repülsz.

Ezért sem "nézzük" meg barátoknak sem, mivel ha elmérgesedik a viszony és jelenti visszamenőlegesen, akkor elbocsátanak.


Emellett vannak, olyan személyek, akiket külön figyel a rendszer. Szóval ha rákeresel egy híres/ismert személyre ok nélkül, akkor pár percen belül már jön is a felsőbb hívás és megindul a dolog kivizsgálása, aminek a vége az, hogy aláíratnak veled egy titoktartási szerződést, hogy senkinek sem mondhatod el, amit láttál vagy olyan bírságot akasztanak a nyakadba, hogy csak lesel és természetesen ki is rúgnak. (Az alap) :D

2019. aug. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
79%

Utolsóval értek egyet.


Ez kb. mindenhol így van, ahol "érzékeny" adatokkal dolgoznak.


Ha tudná a szomszédom, mennyi mindent tudok róla... :) :D

2019. aug. 12. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!