Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitelt érdemes megtakarítá...

Diákhitelt érdemes megtakarítási céllal felvenni?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy nekem semmi megtakarításom nem lesz amikor megkapom a diplomámat és őszintén ez engem nagyon-nagyon zavar és aggaszt is.


Nem volt szükségem diákhitelre eddig, de arra gondoltam, hogy most felveszem és félreteszem az összeget, hátha szükség lenne rá valami okból. Egyről a kettőre élni elég rémes, tudom, másoknak sincs sok választása a legtöbb esetben, de a diákhitel még mindig kedvezőbb hitel bármilyen személyi kölcsönnél, ha egyszer beütne valami és én előre gondolkodom.


Annyira szerencsés a barátnőm, aki diploma nélkül is az utolsó félévében (ami csak a szakdolgozatról szól náluk) havonta majdnem nettó 300 ezret keres. Minimum 1-2 millió ft megtakarítással vág ìgy bele az életbe és sosem lesznek anyagi gondjai, de nekem sajnos csak a bölcsészkarra van eszem, a mérnöki kar számomra olyan, mintha én állnék a 0-án, aki meg azt elvégzi, meg a 100%-on.


Rémesek voltak ezek az egyetemi évek számomra, az önértékelésem nagyjából a béka popsija alatt van, mert azt érzem, hogy nagyon nem éri meg ennyi éven keresztül gürcölni ezért a szakmáért amivel Magyarországon szintén nem lehet jól keresni.


Apa szerint egyszerűbb lenne, ha itthagynám az országot és azzal vége lenne az anyagiakkal kapcsolatos szorongásomnak. Hát nem tudom. Látván az itteni helyzetet, tényleg egy szenvedésnek érzem az egészet. Attól nem félek,hogy nem lesz munkám, de nettó 200-nál még a szüleim is többet keresnek, pedig diplomájuk sincs...



2019. aug. 17. 18:09
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
88%

Bízom benne, hogy valami büfészakon vagy első éves.

Leendő értelmiségiként ez a gondolatmenet elég gáz.

Hitelt felvenni azért, hogy az legyen a megtakarításod...

2019. aug. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Miért nincs benne logika? Figyelj, ha egy forintom nem lenne alapból és keletkezne nem kevés kiadásom egy szempillantás alatt (mert van ilyenre példa, sajnos mert egy ismerősöm 200 ezer ft értéket vesztett el, és emiatt fel kellett vegyen hitelt!) Akkor teszem azt lenne a fent említett 200 ezer talonban. Igen, a hitel kamatozik. Tudom. Elég baj az, ha az ember fel kell vegye. De nem egyben kell kifizetnie! Hanem részletekben. A diákhitel törlesztője nagyon alacsony. Eleget fogok keresni ahhoz, hogy megfizessem. És mindig jobb így félretenni pár százezer forintot, mint 0 ft-tal lenni én mindent törlesztőre megvenni. Pl: egy 45 ezres telefon törlesztővel nyilván sokkal több. Akkor az mennyivel jobb helyzet, mint a diákhitel?


Persze vannak teljesen hitelellenes emberek. Pl: egyik barátnőm. De majd ha nem talál olyan férjet, akivel ketten többet keresnek 400 ezernél, akkor belátja, hogy 15 milliós lakást nem vesz önerőből. Mert öröksége nincs, talán a férjének se lesz. Lehet naívan álmodni, de sajnos nincs értelme.

2019. aug. 17. 19:28
 3/24 A kérdező kommentje:

Bocsánat az elírásokért, gyors voltam mobillal.


Amúgy nem büfészakon vagyok, pszichológusnak készülök. Bár felesleges ide írnom kérdést, ahogy látom átlag 70%-a a válaszoknak hozzánemértő trollkodás mert az emberek imádják kifejezni, ha valami nem tetszik nekik, vagy épp lehülyézni a másikat. Ezt nevezhetjük KOMPENZÁLÁSNAK. Elég sok mindent lehet a nagy arccal kompenzálni. Nekem ugyan nincs nagy arcom, de mások viselkedése ettől még zavar.

2019. aug. 17. 19:33
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondod nem fog gondot okozni a diákhitel visszafizetése már a pályád elején sem. Ez azt jelenti, hogy nem fog gondot okozni már az első fizetésedből sem félretenni több tízezret. Ergo nem fog gondot okozni kifizetni pár tízezres váratlan kiadást sem. Tehát a kör bezárult.

Ha eddig nem kellett felvenned tanulás mellett a diákhitelt, az azt jelenti, hogy a családi háttered stabil és támogatnak anyagilag is. Felesleges egy jövőbeli esetleges, (a hangsúly az esetlegesen van) negatív életesemény miatt előre eladósítani magad. Jól fog még jönni egy lakás/autó hitelnél, hogy nincs másik hiteled. Ha meg beüt valami váratlan (mi üthet be? egy letört fog? pár tízezer, egy ellopott telefon? lehet 10.000-ért is telefont venni, ezeket meg tudod oldani hitel nélkül is, ha akarod), akkor a szüleidre tudsz támaszkodni átmenetileg.

2019. aug. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Cukri egy laptop nem pár tízezer ft pl! És azt is csak törlesztőre tudnám megvenni. Egy pszichológus átlag 140 ezret, ha keres kezdőként. Én jelenleg ösztöndíjakból meg egy 60 ezres egyetem melleti fizuból élek. Nyilván ez nincs 140 ezer, de hidd el, ebből se lehet normálisan megélni. A szüleim meg nem arra adnak, amire nekem szükségem lenne, hanem random, amihez kedvük szottyan. Amióta van munkám nem nagyon.
2019. aug. 17. 19:51
 6/24 anonim ***** válasza:
79%

Mert a mostani laptopoddal mi baj?

Javíttatni is lehet ám...


Szerintem te ezt már eldöntötted, ha megerősítés kell csak, akkor facebookra írd ki inkább, ne ide

2019. aug. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Neked meg nem kell válaszolni ilyeneket. Mert bunkó vagy. Csá.
2019. aug. 17. 21:49
 8/24 anonim ***** válasza:
86%

Egy pszichológus tud normálisan keresni, nem kezdőként, de néhány év tapasztalattal.

A diákhitel nem befektetés, ne légy ekkora gyökér. Jelenleg alacsonyak a kamatok, de állt 10%-on is a DH-1. Neked pénzbe kerül. Hogy akarsz úgy megtakarítani, hogy te fizetsz érte? Nem értelmesebb lenne azt félretenni, amit hitelre fizetnél vissza? Dolgozz egyetem mellett, sokan csináltuk. Tanítottam diákokat, popcornt sütöttem moziban, díszletet építettem az egyik tv-nél. Oszt volt pénzem. Meg annyi eszem, hogy ne higgyem, hogy a diákhitel megtakarítás.

Félre ne érts, van diákhitelem sajnos, rászorultam. Minimum 500-600 ezer forintot fizettem már ki a fantasztikus néhány százalékos személyi kölcsönre, csak kamatra, nem tőkére. A tartozásom 1.300.000 volt évekkel ezelőtt, most is van még belőle 800.000. Most fogom végtörleszteni.


Idiótaság a rossz 130 ezres kezdőfizetésedből 10-20 ezret hitelre lekötni.


És nem kompenzálni meg osztani jöttem, bár nyers a stílusom, de időt és energiát szántam arra, hogy tanácsot adjak neked. Élj vele.

2019. aug. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
88%
És még egy jó tanács, ingyér, ne rinyálj már, mint egy fürdős kuva. Csajod is rá fog jönni, hogy egy lúzer vagy, se pénz, se ész, a pöcköd is kicsi, aztán sírhatsz a párkapcsolatok kategóriában, hogy a nőknek a rosszfiúk tetszenek. Nem, csak azért ha valaki életképtelen, azt megérzik.
2019. aug. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Én is elnézést kérek a nyers modoromért ma nem volt jó kedvem.


Amúgy csajszi vagyok és 23 éves és azt hiszem épp a kapunyitási pánikomban élek amikor nem gondolkodom racionálisan...


Ja és sajnos én a nagy segg kis mell kombós típus vagyok, elhiszem, hogy ez sem jön be mindenkinek, de én ezen testrészeim nem akarom kompenzálni. :D Ellenben 1 éve önellátó vagyok, mert a szüleim azóta nem támogatnak, hogy munkát szereztem. Igaz, csak 60 ezret keresek egy hónapban meg még tanulmányi ösztöndíjból jön be ez-az, de egyetem mellett nekem csak ennyi fért bele most. Ellenben szuper munkahelyem van, szuper kollégákkal. Úgyhogy emiatt most nem panaszkodom. Majd lesz jobb is. Igyekszem bizakodónak lenni.

2019. aug. 17. 22:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!