Motorasz89 kérdése:

Hogyha tartozom egy eu-s külföldi banknak, itthon megtalálnak?

Figyelt kérdés
Igen, tudom, vissza kellett volna fizetni, nem utólag sopánkodni, stb stb stb, ezeket a felesleges köröket kerüljük is el. Én sem így terveztem. Sajnos úgy alakult hogy haza kellett költöznöm, miközben volt egy kB £3000-os folyószámla hitelem. Amire jó nagy a kamat, napi kB £3-4-5. Ez egy angol bank. Azóta £4500 font körül jár a tartozás. Mikor kezdenek el keresni, és itthon megtalálnak? Illetve ha igen, akkor rögtön inkasszó, vagy esetleg a magyar állam megelőlegezi nekik, én meg megegyeztek az állammal, hogy milyen részletekben tudnám vissza fizetni? Mert gondolom az államon keresztül találnak meg. Köszönöm a segítő válaszokat.

2019. aug. 23. 10:18
 1/9 anonim ***** válasza:
természetesen megtalálnak
2019. aug. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"vagy esetleg a magyar állam megelőlegezi nekik,"


Vicces vagy... TE CSINÁLTAD A TARTOZÁST - az államnak ehhez semmi köze, nem fogja "megelőlegezni".


És igen, be tudják hajtani és be is fogják: Létezik egy olyan, hogy Európai fizetési meghagyás, ami direkt arra lett kitalálva, hogy országokon keresztül átívelő tartozást behajtsanak. Először küldenek egy fizetési felszólítást - az is lehet, hogy a kinti címedre, esetleg nem is tudsz róla, de ez nem számít, mert a kézbesítési vélelem akkor is megtörténi (átvettnek minősül), majd ha erre nem reagálsz, akkor inkasszó, végrehajtás. De ekkor már a végrehajtás díját is felszámolják - így akár a duplájára is emelkedhet a tartoztásod.


Azt javasolnám Neked, hogy nagyon sürgősen keresd meg a bankot, próbálj meg valami részletfizetésben megegyezni velük és kezdd el fizetni - különben sokkal-sokkal rosszabbul jársz és még évekig retteghetsz.

2019. aug. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Megtalálnak, igen. Először fizetési felszólalását kapsz, ha annak nem teszel eleget, átadják a tartozást egy követeléskezelőnek, lehet, hogy egy magyarnak, de valószínűbb, hogy egy britnek. Ha azok kopogtatnak, akkor minimum 5000 font lesz már a tartozás, ami gyorsan tovább nő. Ők fognak idővel inkasszózni, ha nem fizetsz. Jobban jársz, ha most megkeresed a bankot, amíg nem késő és megegyeztek, hogy milyen módon rendezed a tartozást.
2019. aug. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen leírnám, hogy melyik és milyen foglalkozású közeli hozzátartozód hitelét akard az államra (kvázi az adófizetőkre) lőcsölni, de azért kimoderálnak.

Ezért inkább azt szépen javaslom, vilámgyorsan fizesd vissza és tanulj meg bánni a pénzzel, mert a hozzád hasonló idióták miatt az angolok is be fognak keményíteni és magyaroknak egy fillér hitelt nem fognak soha adni. És a fajtádat elnézve, igazuk is lesz...


Hetente teszik fel itt ugyanezt a kérdést. Érdekes, amikor el kellett adósoni, akkor nem akartátok ennyire alaposan körüljárni a kérdést...

2019. aug. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos 4-esnek igaza van és nemcsak, hogy hitelt nem fognak adni, de így lejáratódnak a magyarok és még a becsületeseket is kárát láthatják majd emiatt (pl. nem fognak kapszkodni érte, hogy ott maradjanak a magyarok a kilépés után vagy egyenesen kirakják őket - ez a szomorú :-(
2019. aug. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
de persze majd az állam átvállalja, hol élsz te? meg majd költsék erre az adómat?... magadnak főzted senki nem kérte hogy vedd fel fizess csak szépen
2019. aug. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Sejtettem hogy lesznek ilyen jofej válaszok. Egy szóval sem említettem, hogy ti fizessetek ki helyettem adó formájában, én meg élek tovább mint hal a vízben. Vagy ti láttok ilyet? Én arra gondoltam, hogy az állam segítsége nélkül (nav főleg) nem tudnak megtalalni külföldről. Így először velük veszik fel a kapcsolatot. A nav mondjuk küld nekem felszólítást hogy van egy kis tré. De mivel nem tudom egy külföldi banknak milyen jogai vannak itthon, de a pénz még kell nekik, így az állam kifizeti nekik, rajtam meg bevasalja az állam. Így értettem csupa jóindulatu ember
2019. aug. 23. 11:57
 8/9 anonim ***** válasza:
és szerinted az állam miből fizeti ki?
2019. aug. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Meg találnak, nekem egy ismerősöm Franciaországban dolgozott ahol 10 ezer eurót vett fel, utána hazament Szlovákiába és nem fizette, pár hónap leforgása alatt már meg is jött neki az első felszólítás. Már 3 éve gürizik hajón mosogatóként , hogy tudja fizetni.
2019. aug. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!