Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kaptam egy sms-t hogy egy...

Kaptam egy sms-t hogy egy számomra ismeretlen számlaszámon esedékes tartozásom egyenlítsem ki. Ez hogy lehet, szóljak a bankomnak?

Figyelt kérdés

2019. szept. 2. 09:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Csalók, ne foglalkozz velük. Valódi fizetési felszólításban nincs számlaszám, a név van akinek tartozol, a pontos összeg, illetve elérhetőség.
2019. szept. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan, ne kattints rá semmire és ne küldj pénzt senkinek.
2019. szept. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
78%

nem biztos, hogy csalás, de fizetned semmiféle képpen sem kell.


Előző vodás számom majdnem 10 évig volt meg, elvileg a szolgáltató 1/2 évig pihenteti a számot, mielőtt kiadja, még az 5-6. évben is keresték a Zitukát (céges és magánügyben is)....többek közt több szolgáltató is.


Mostani vodás számom több mint egy éve nálam van, előtte hónapokig másnál volt a cégnél, előtte ugye meg a fél éves pihu....most a Krisztiánt keresik rajta, upc, digi, DHL!!!, aki a rendelt csomagját hozta, meg üzleti ügyben...


Eon rendszeresen hívogat az automatájukról, hogy tartozom, mert az exem, akivel 9éve szétmentünk, azóta se volt képes megadni az eonnak a saját telefonszámát és ezek szerint fizetni sem szeret (a vicc az, hogy kb 10-12 alkalommal szóltam az eonnak és leszarják, mert nem én vagyok az előfizető, ami addig nem volt gond, míg az én nevem alatt volt az ügyfélportáljukon az az előfizetés is, de hiába töröltem, a telefonszámom átcsorgott valami másik rendszerükbe is).


Szóval, ha mostanában lett új telefonszámod, akkor ne parázz rajta, csak szard le! :)

2019. szept. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt ilyesmi. Hónapokon keresztül jött SMS az OTP-től, fizetendő számlatartozásról. Egy darabig törölgettem, az összeg meg nőtt, így bementem az OTP-be, hogy mi ez. Mutattam az SMS-t, adatok alapján /személyi, lakcímkártya/ megnézték, hogy semmi közöm hozzájuk /másnál bankolok, se hitel, részletvásárlás, semmi, a telefonszám tizen éve az enyém/. Röviden leírtuk az ügyinézővel, okmányok másolatával be lett adva. Azóta nincs SMS /mondjuk tájékoztatás sem jött az intézkedésükről/. Szerintem valahol egy szerződésben el lett írva a telefonszám, azért zargattak engem. Ha kiderül a kapott SMS-ből, hogy honnan küldték, szerintem ballagj be, tisztázni a helyzetet!
2019. szept. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!