Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Erste netbankolásnál teljesen...

Erste netbankolásnál teljesen megszűnt az SMS-es belépés?

Figyelt kérdés
legtöbbször csak csekkbefizetésre használom a netbankot, és legutóbb még belépésnél a megszokott rendszer ment vagyis beütöttem az ügyfélkódomat és hozzá a jelszót, majd utána a telefonomra érkező egyedi kódot. Ez volt szeptember közepén. Héten viszont megint volt két csekkem, de mikor be akartam lépni, akkor az az üzenet fogadott, hogy a belépést meg kell erősítenem a telefonomon lévő alkalmazással. A két bankolás között valóban feltettem ezt a programot, de csak kíváncsiságképp, hogy van-e benne QR kódos csekkbefizetés, de mivel nem volt, így letöröltem. Elképzelhető, hogy még mindig működne a régi rendszer ha nem teszem fel az alkalmazást? Csak a bank rendszere, látta, hogy bejelentkezem azon, és innentől átváltott, erre a belépésre.

2019. szept. 26. 11:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Szeptember tizenvalahányadikától változtak a szabályok minden banknál. Nem kaptál semmit a bankodtól, hogy milyen teendőd van? Van-e? Pl. telefonszám megerősítése?
2019. szept. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A belépésnél korábban volt valami kiírva, hogy hamarosan csak kétlépcsős belépéssel lehet belépni a netbankba, viszont én úgy gondoltam, hogy jelenleg is ez van. Pár éve a bank valami okból úgy gondolta jó ötlet megszüntetni az SMS-es, második jelszót és elég csak simán az ügyfélkóddal és jelszóval belépni. Szerencsére egy idő után volt lehetőség ezt visszakapcsolni, és én be is kapcsoltam. Tehát alapvetően megvolt a kétlépcsős belépés szerintem, és azt gondoltam, hogy aki nem kapcsolta vissza, annak ez újból kötelező lesz. Hívást,vagy e-mailt meg nem kaptam a banktól.
2019. szept. 26. 11:23
 3/6 anonim ***** válasza:

Az én bankomnál nem volt semmi teendője annak, akinél már eddig is megvolt a két lépcsős belépés.

A netbankban biztosan van értesítés, ahol le van írva pontosan minden. De fel is tudod hívni a bankot vagy a fiókot, ahova jársz.

Egyébként az alkalmazást megnézted? Oda nem jött semmi, amikor kiírta, hogy azon erősítsd meg a belépést?

2019. szept. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Most néztem, hogy a netbankban lévő postafiókba írták, hogy szeptember 14-től változik a belépés.

Ugye kénytelen voltam visszatenni az alkalmazást, amit még össze is kellett párosítani a monitoron megjelenő QR kóddal. Most belépéskor már csak a telefonra jött egy SMS ami megnyitotta az alkalmazást, jelszót bepötyögtem, és az oldal már be is engedett. Igazából sokkal jobbnak nem érzem mint mikor az SMS-ben megkapott számsort kell beírnom. Először még az ujjlenyomat olvasót is bekapcsolta a telefonon, ami egy vacak az A50-esemen. Ezért se tetszett ez a megoldás. Bár érdekes módon most meg jelszót kért a program.

2019. szept. 26. 11:38
 5/6 A kérdező kommentje:
Mondjuk ha már ennyire megkavarják a belépést, akkor igazán kihagyhatnák az SMS-t is a rendszerből, mert ugye azért is fizetni kell. Megcsinálhatták volna neten az egész belépést. feltettem a MobilePay alkalmazásukat is , az net nélkül el sem indul, pont ahol sokat használnám, ott meg baromi rossz a mobilnet.
2019. szept. 26. 11:45
 6/6 anonim ***** válasza:
Az SMS-ért - a netbank belépésnél - nem kell fizetni és működik az a mai napig, legalább is a jelenlegi karbantartás előttig én is SMS-el léptem be.
2019. szept. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!