Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » MKB-s lakáshitelnél gáz-e ha...

Kazsemestor kérdése:

MKB-s lakáshitelnél gáz-e ha közben átmegyek másik bankhoz?

Figyelt kérdés
2 éve van számlám az MKBnál,1 éve vettünk fel szintén náluk 1 lakáshitelt. Kezd elegem lenni belőlük,mert a netbank állandóan rossz,az egyik (este 6ig nyitva tartó) bankfiókjukat meg megszüntették,ha most ügyet akarok intézni azt CSAK munkaidőben tudom megtenni... Szeretnék átmenni másik bankhoz bankolni,de nem tudom,mennyiben érinti ez a lakáshitelt,vagy csak annyi a lényeg,hogy a számlán mindig legyen annyi,amennyit le tudnak vonni?Nem lesz büntetés vagy szerződésbontás emiatt? Köszi

2019. okt. 14. 19:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Azt te tudod, milyen feltételekkel vetted fel a lakáshitelt. Vannak bankok, ahol adnak kamatkedvezményt vagy elengednek bizonyos költségeket, ha legalább X összegű jóváírás érkezik a számlára. Ha kaptál pl ilyet, akkor nem éri meg elvinni a számlád. Nézd meg a szerződést.
2019. okt. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Feltétele a hitelednek, hogy az MKB-hoz érkezzen a fizetésed? Ha igen, akkor se fogják észrevenni, ha átmégy másik bankhoz, csak hagyd meg náluk a bankszámlád, és utalj rá minden hónapban, hogy le tudják vonni a hitelt.

Nem tudják megállapítani a beérkezett összegről, hogy az fizetés-e vagy sem. Nekik csak az a lényeg, hogy levonják a hitelt.

Én egy másik bankkal jártam meg hasonlóan. az egyik vidéki takarékszövetkezetnél vettem fel hitelt, és náluk kellett számlát nyitnom, és a hitelszerződésben benne volt, hogy oda utalom a fizetésem. ezt is tettem becsületesen. Egészen addig, amíg a bank folyamatos átalakulása alatt egyszer csak nem tudták, hogy kell jóváírni a számlán a fizetést. Mint kiderült, a fizetésem ott volt náluk, mégse írták jóvá. A cégem akkor viberrel utalt, nem giroval, és én voltam a bank egyetlen viberes ügyfele. A bank átalakulása miatt a viberes szakértelemmel rendelkező kolléga elhagyta a bankot, úgy kerestek másikat, aki végül tudta, hogy kell egy viber nemzetközi utalást jóváírni. De emiatt 4 napig ültek a pénzemen. Ekkor úgy döntöttem, nem fogják többet megkapni a fizetésem. A számlát megtartottam, minden hónapban utaltam nekik a megfelelő összeget, közleményben "munkabér" bejegyzéssel. soha nem reklamáltak. a hitelt azóta kifizettem.

Amúgy részvétem az MKB-ért. Még bankos informatikai berkekben is azt beszélik, hogy mennyire mrossz és megbízhatatlan az informatikai rendszerük és karbantartásuk. Náluk nullázódott le egyszer az összes ügyfél egyenlege. Egy másik nap meg minden utalást duplán írtak jóvá. Viccesek. De megbízhatatlanok. Én nem tartanám náluk a pénzem.

2019. okt. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!