Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szeretnék bankkártyát amit...

Szeretnék bankkártyát amit külföldön is meg belföldön is lehet használni de nemtudom melyik bankot válasszam?

Figyelt kérdés

Van magyar forintos számlám a Raiffeisen banknál de szeretnék egy olyan kártyát amin itthon is és külföldön is fizethetek meg az online rendeléseket is intezhetem.

Nagyon gondolkodom melyiket válasszam mert ha bármi komplikáció lenne pl külföldön akkor meg kell keresnem a bankomat ott úgyhogy nem gondolom jó ötletnek a magyar bankokat (tudom hogy Raiffeisen nem magyar és mashol is van külföldön) de mas banknál szeretnek ez a lényeg

Ti melyinél vagytok vagy melyiket tudnátok ajánlani?

Köszönöm előre is!:)



2019. okt. 21. 12:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem értelek: van magyar bankszámlád, de még nincs bankkártyád?

Mert ha van bankkártyád és az Mastercard, akkor semmi dolgod nincsen, felesleges más banknál számlát nyitni és bankkártyát csináltatni, mert a Mastercadot is mindenhol elfogadják.

2019. okt. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit: OTP banknál vagyok, Mastercard kártyám van, gond nélkül fizetek vele akár Spanyolországban, akár Görögországban vagy Szlovákiában - egy dologra kell csak figyelni: hogy külföldre utazás előtt ellenőrizd a készpénzfelvételi és a vásárlási limit beállításodat, hogy elegendő lesz-e?
2019. okt. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Persze de a lényeg hogy bankot akarok váltani és ezért kérdeztem:D
2019. okt. 21. 16:29
 4/8 A kérdező kommentje:

És az egész kérdés arra irányulna hogy melyik másik külföldi bankot válasszam

Bár lehet nem írtam le elég érthetően 😅

2019. okt. 21. 16:30
 5/8 anonim ***** válasza:

De miért akarsz mindenáron külföldi bankot, ha forint számlád van?

Tényleg nem írtad le érthetően.


Ha valami gond van külföldön, akkor arra már feltalálták a telefonos ügyfélszolgálatot - nem feltétlenül kell "bemmenni" az adott bankba.

2019. okt. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
49%
Azért arra kíváncsi lennék, hogy ha pl. az Erste bankot ajánlanám, akkor azzal mit kezdenél pl. Spanyolországban - merthogy ott nincs is ilyen bank... vagy Görögországban, stb.
2019. okt. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az UniCredit pl jó lehet. De őszintén szólva én itthon is jobban örülök, ha meg tudják oldani úgy, h nem kell bemennem.
2019. okt. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Külföldre, meg devizához ne nyiss feleslegesen újat.

Léteznek már jó ideje fintechek erre a célra működve évtized óta ( ICard, Transferwise, vagy feltörekvő de nem túl stabil még szerintem a Revolut)


Díjmentes kártya és számlavezetés több devizanemben is. Háttérbanki szolgáltatás ugyanúgy irreleváns kérdésedben szereplő esetekre, mint ha bankszámla miatt rohangálnál bankot keresve olyan országban ahol nincs fiókja a számlavezető bankodnak.

2019. okt. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!