Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik bankkártyát válasszam?

Melyik bankkártyát válasszam?

Figyelt kérdés

Leendő egyetemista vagyok és szükségem van egy bankkártyára az átutalások miatt, de melyiket válasszam?

Az egyetem ERSTE-és, azzal gyorsabb az utalás, viszont kevés a bankautomata, viszont OTP-s van szinte minden sarkon. Szóval Erste Diákszámla vagy OTP Junior?


2011. aug. 6. 16:50
 1/10 anonim ***** válasza:

Amelyiken van lóvé pajtás azt válaszd!:DDDDDD


Na jó az OTP jobb!Nekünk van mind a 2 de az Erste állandóan szarakodik valamit.

2011. aug. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Mondjuk ha az Ersténél adnak 2000ft-ot ajándékba. :)

Köszönöm a választ, várom a további véleményeket, tapasztalatokat.

2011. aug. 6. 17:10
 3/10 anonim ***** válasza:
CIB.
2011. aug. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az otp-t szidni szokták. Nekem is otp-s számlám van, havi kétszer ingyen veszek fel pénzt, ingyenes a netbank, nincs számlavezetési díj. Mondjuk igaz, évikig fizettem a pénzfelvétért, és nem tudták megmondani, miért, hiszen elvileg ingyen volt - és nem én voltam az egyetlen. De néhány éve már semmiért nem fizetek, max éves kártyadíjat, de arra nem is emlékszem.

Erstét nem ismerem.

2011. aug. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

CIB-cibezz

Nézz utána!

Semmilyen díj nincs (!!) és bármilyen automatából levehetsz havi 2x ingyen pénzt.

2011. aug. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem a K and H is bejött. Nálunk pont úgy alakult, hogy a fősulin ilyet lehetett csak választani. Mondjuk volt a közelben két irányban kettő automatája is. Nem volt vele gond. Aztán mikor elkezdtem dolgozni, akkor is ittmaradtam. Így lettem K and H-s. De meg vagyok vele elégedve.

Amúgy szerintem nézz utána részletesen, hogy neked melyik számlacsomag kedvezőbb, melyik banknál. Mit kínál. Az pedig hogy mi van ingyen, hányszor stb a számlacsomagodtól függ, nem pont a banktól. Egy adott bankon belül is a számlacsomagok közül lehet előnyösebb számodra, vagy hátrányossabb. Mind vizsgáld meg és akkor dönts.

Az egyetem nem határozza meg melyik bank lehet? vagy melyikek közül lehet választani? Vagy pont e kettő közül lehet?

Amúgy a legelterjedtebb az otp szerintem. De sokan a cib-et is dícsérik. Az erstéről olyan sokat nem tudok. De most nagyon reklámozzák. Tudod, kinél bankolsz? Hát az ersténél. :)

Nézz körül, olvass utána és úgy dönts. Vagy akár menj el az egyes bankokba ami neked tetszik és kérj ajánlatot ilyen diák kártyára, azon belül diák csomagra. Otthon hasonlítsd össze.

Az automaták számára regagálva. Hogyha kevés automata van, de útba tudod ejteni minden hónapban akkor nincs gond. Ezt te tudod, mennyire kevés az a kevés és hogy mennyire esik útba. Ha tényleg gyorsabb az utalás és útba esik, akkor jobb az. Ilyen szempontból. Ha nem megoldható az útbaesés, vagy körülményesen, akkor otp. De a csomag díja és az ahhoz tartozó szolgáltatások a legdöntöbb szerintem.

2011. aug. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Csomag díjak stb


www.bankkartya.hu

2011. aug. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem az AXA az isten! Befizettem 6.800 Ft-ot, azt hiszem, kb annyi volt, nincs havi bankszámla vezetési díj, utalásoknál nem kell fizetni, csak, ha kiveszel a kártyáról és akkor is minimálisat. Neten bármikor ránézhetek, milyen mozgások voltak rajta és mikor, mennyi van rajta, év elején beállítottam egy állandó megbízást, arról is le van a gond, szóval, én az AXA-t ajánlom!
2011. aug. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én a CIB-et ajánlom, de alaposan nézz utána!
2011. aug. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Végül is Erste lett belőle, de azért köszönöm a válaszokat!
2011. aug. 12. 00:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!