Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az lehetséges, hogy a bankszám...

Az lehetséges, hogy a bankszámlámon levő pénz összege különbözik attól, ami a netbankban a havi lebontásban megjelenik?

Figyelt kérdés

Szállást foglaltam pár hete, ahol a személyes fizetési módot választottam ki, mégis előre levonták a számlámról az adott összeget. A netbankban azonban ez a pénzmozgás nem jelenik meg a részletes lekérdezésnél.

Elképzelhető, hogy csak valahogy le lett kötve az a pénzösszeg, amihez addig nem férek hozzá, aztán majd személyes fizetésnél visszautalják? (Készpénzzel szerettem volna fizetni.) Kicsit aggódom, mert nem szívesen veszteném el a kérdéses összeget, meg aztán már több e-mailen keresztül is megpróbáltam kapcsolatba lépni velük az elmúlt hetek során, de még egyikre sem érkezett válasz, ami mindenképp furcsa.

Booking.com-os, 7 körüli értékelésű szállásról van szó, nem hinném, hogy trükköznének, de pár megnyugtató szó mindenképp jólesne.



2019. nov. 3. 00:17
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Hívd fel a bankod 24/7ben üzemelő ügyfélszolgálatát, de esélyes, hogy csak zárolták
2019. nov. 3. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Zárolták az összeget. A szállodában szólj majd mikor fizetsz, hogy oldják fel a zárolást ha addig nem történne meg. Egyébként max 30 nap után automatikusan törlődik.
2019. nov. 3. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, milyen bankod van, de az OTP netbanknál ha belépsz a számla részletes adataihoz, akkor ott írja az előjegyzett és zárolt kártyaforgalmat. Amíg ott van valami összeg, addig az nincs benne a könyvelt forgalomba, viszont attól a számlád végösszegét módosítja.
2019. nov. 3. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Bookingos foglalásnál 2 féle verzió van:

- van a vissza nem térítendő foglalás, ez olyan, hogy rendszerint foglalás után a TELJES összeget felszámítják (ez rendszerint kicsit olcsóbb)

- és van az ingyenesen lemondható x ideig (ez kicsit drágább)

Nos, én az utóbbit foglaltam ( rajtam kívül álló okok miatt nem biztos az utazás, de ez még novemberben kiderül). Szintén személyesen, a szálláson történő fizetéssel - mivel euróban van a pénzem - ennek ellenére a foglalás közben derült ki, hogy előre fizetés szükséges.

A kitételnél az van, hogy ha a foglalás előtt 2 hétig lemondom, akkor ingyenesen lemondható, ha a foglalás előtt 2 héten belül, akkor 30 % felszámítható, míg végül, ha nem jelenek meg, akkor a TELJES ÖSSZEG felszámításra kerül.

Mivel nem vagyok hajlandó úton-útfélen mindenféle ismeretlen szállásnak megadni a bankkártya adataimat, ezért webkártya adatokat adtam meg (rajta picivel több összeg, mint a 30 %) .

Nos, a foglalás másnapján bizony-bizony szépen "leszedték" a 30 %-ot (holott ugye ingyenesen lemondható x ideig). Nem, nem zárolták, hanem rendesen eltűnt a pénz róla ( a 30 %-nak megfelelő összeg)


Meg kell, hogy mondjam, hogy mivel nem kis összegről van szó (karácsonyi időszakban foglalás), elég felháborítónak tartom, hogy leszedték a pénzt és közel 2 hónapig ők fogják használni - és majd csak az ottlétem után fogják visszautalni, valamikor januárban.

Nem tetszik ez a rendszer, úgyhogy ha így megy tovább, nem biztos, hogy szeretni fogom a Bookingot.

Lehet lehúzni :D

2019. nov. 3. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%
kvara nem a booking szedi le, hanem az adott szallas...
2019. nov. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Aha, szóval semmiképp nem veszett el az összeg, ez azért megnyugtató. :D Azért a biztonság kedvéért teszek egy látogatást a bankban is, hogy okosabb legyek a jövőben. Köszönöm a válaszokat!
2019. nov. 3. 14:02
 7/8 anonim ***** válasza:

5-ös, javaslom, olvasd el még egyszer figyelmesen, amit írtam:

"Mivel nem vagyok hajlandó úton-útfélen mindenféle ismeretlen szállásnak megadni a bankkártya adataimat, ezért webkártya adatokat adtam meg (rajta picivel több összeg, mint a 30 %) ."


Pontosan tudom, hogy NEM A BOOKING VONJA LE, csak értelmezni kellene, amit leírtam.

2019. nov. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezt a rendszert viszont a Booking fejlesztette így ki - régen lehetett ingyenesen foglalni és nem kapták le az összeget 2 hónappal előtte.

Most a következő a rendszer: teszek egy foglalást vissza nem térítendővel, és erre levon a szállás 150 ezer ft-ot, s 2 hónapig használja. Ha mégsem tudok elutazni bármi miatt, akkor ODA A 150 EZER FT, bukta, ha egy hónappal előtte mondom le, akkor is - szóval aki szerint ez normális rendszer, annál valami nagyon nem stimmel.

Igen, ha utazás előtt 1 hónappal előtte mondom le, akkor is bukta a 150 ezer ft.

2019. nov. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!