Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Önkéntes nyugdíjpénztár tőke...

Önkéntes nyugdíjpénztár tőke kivétele után a várakozási idő leteltével, mennyit kell adózni és hova?

Figyelt kérdés

Az önkéntes nyugdíjpénztáram tőkéjét szeretném kivenni és befizetni a kötelezettségeket.

A jogviszonyom 2004.06-tól áll fenn, és 2014.06-hóban már kivettem az adómentes hozamot.

A kérdésem az lenne, mikor hol, hová és mennyit kell befizetnem, ha a tőkét is szeretném kivenni?

A várakozási idő(10év) már letelt, jelenleg a 12-évben van. Amikor kivettem a hozamot, csak 3 év múlva lehet bármit is felvenni onnan?(2017-ben?)

Azt olvastam 15% adóelőleg-et a pénztár már azonnal levonja, de a 27% eho-t nekem kell átutalással befizetnem.

Ezeken felül van más kötelezettségem? Az adóbevallásban szerepeltetni kell? A 13-évben hány % az adóalap?



2016. aug. 21. 17:52
 1/1 anonim ***** válasza:

[link]


Tuti, hogy kell adóbevallást adni, mivel ha van adózott jövedelmed, akkor kell, és ott kell bevallni az EHO-t is, nem elég, hogy befizeted.

2016. aug. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!