Babaváró 3. gyerek után?

Figyelt kérdés
Van arra valami szabályozás, hogy a 3. gyereknek hány éven belül kell megszületnie? És ha tegyük fel, meg is születik adott időn belül, akkor a bankkal szépen elfelejthetjük egymást? Utána akár válhatunk is, vagy mehetünk külföldre? Nyilván nem ez a cél, csak érdekelne, hogy a 3. gyerek után van-e még valami kötelezettség.
2019. nov. 5. 21:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
70%
Tudtommal a kritériumok (magyar lakcím, házasság ténye, stb...) a teljes futamidő alatt szükséges, ugyanis a 3. gyerek után nem "elfelejtitek egymást" a bankkal hanem a hitel ketyeg szépen tovább, csupán az állam fizeti a futamidő hátralévő része alatt. Amikor pedig te megszeged a megállapodás rád eső részét akkor az állam már nem fizeti tovább és meg is szünteti az összes kedvezményt (aka. piaci hitellé alakul).
2019. nov. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Pontosabban, ha megszeged, akkor visszamenoleg is ervenytelenne valik, es visszamenolegkell kifizetned az addig atvallalt kamatot.
2019. nov. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%

Nem ketyeg tovabb. Allambacsi szepen elutalja a fennmarado toke tartozast a banknak, es a bank ad egy nullas igazolast.

Semmi ertelme nem lenne hogy az allam a banknak havonta fizetgessen meg 10 evig.

2019. nov. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

# 3

Már hogy a viharba ne lenne? Konkrétan az államnak cashflow szempontból sokkal jobb lenne. No meg ha valóban a teljes futamidő alatt teljesíteni kell bizonyos feltételeket (teljesen hihető) akkor pláne.

2019. nov. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Dehogy felejtitek el egymást, sőt még Te is fizetsz ugyanúgy a 3-ik gyerek után is a fennálló tőke tartozás 0,5%-át évente plusz a banki költségeket.


Benne van minden a jogszabályban, csak értelmezni kell tudni.


Az államkincstár a 3. gyerek után havonta utalja a banknak a banki elszámoló kapcsán a havi törlesztőbe a tőke és kamat részt. Te pedig a fennálló tőketartozás után ( ami havonta csak az államkincstár által utalt törlesztőrészletben tőkeként szereplő összeggel csökken , mit annuitásos hitel, elég sokára érezhető módon) a 0,5% kezességvállalási díjat arról a bankszámláról, amit kötelezően nyittatnak veled ehhez, aminek a díjait szintén Te fizeted 20 évig.


A 20 év alatt, a bank, az államkincstár és a NAV ellenőrzési jogot tart fent, mert nem ott ér véget sztori hogy megszületett a 3. gyerek, hanem hogy az a teljes futamidő alatt pl a saját nevelésedben is maradt, nem léptél le külföldre vagy passzoltad le válás után a gyereket, vagy vitted magaddal.


Ha valamelyik változás a jogszabályban leírtak közül bekövetkezik, onnantól kezdve nem vagy jogosult a támogatásra, és megint Te fizeted a hitel minden részét. Ha elhallgattad és hagytad hogy fizessenek helyetted, akkor meg arra az időszakra vonatkozó jogtalan igénylést adó módjára hajtja be rajtad a NAV

( ezért is lényegtelen a jelzálog a banknak ) .

2019. nov. 6. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Kedves Bak Norbert! Érdekelne, hogy te egyébként bankban dolgozol, vagy éltél-e ezzel a kölcsönnel, hogy így "tisztában" vagy vele? Több babavárós kérdésnél itt gyakorin, illetve Facebook-on is szembejött már velem a neved. Egyébként az ellentmondó válaszok miatt biztosra mentem, feltettem ugyan ezeket a kérdéseket az OTP weboldalán, és azt a választ kaptam, hogy a 3. gyermek után tényleg "elfelejtjük" egymást. Tehát nem kell utána semmiféle egyéb költségekkel számolni.
2019. nov. 8. 15:30
 7/18 anonim ***** válasza:
Kérdező értetted amit Norbert leírt? A 3. Gyerek után az állam fizeti helyetted addig, amíg minden bevállalt kritériumnak megfelelsz. Aztán ha nem behajtja rajtad az összes támogatást.
2019. nov. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Én értem, hogy ő mit írt, csak nem úgy van, ahogy írta.

[link]

2019. nov. 8. 16:37
 9/18 anonim ***** válasza:

Csak ne érjen meglepetés, ha egy ügyintéző nincs tisztában a jogszabállyal:


A bank az állami támogatást előlegként igényelheti a született gyermekek után felteteles modban de nem kötelezően.

Az alkamkincstar havonta szamol ek a bnkkal kötelezően.

Azt otp uzketszabakyzataban pedig benbe van, hogy a futamidő változtatása nélkül, újraszámolt havi törlesztőről értesít. Mégegyszer hangsúlyozva, hogy változatlan futamidő mellett!Tehát a 20 eves szerződés nem szűnik meg, csak díjmentessé válik számodra a havi törlesztő tőke és ebbol adódóan a kamat rész e.


De, ha a bank nem előlegként, utólagos elszámolási kötelezettséggel(! megint csak mi érdékében állna ez??? Elesve akár a több éves ügyleti kamattól amit az állam kincstár kifizet neki a fennálló de átvállalt tőke tartozásod után és banki költségektől.Az allamnak meg miert lenne erdeke hofy ezaltal elessen a 0,5% kezességvállalási díjtól?) igényli adott hónapban, hanem ahogy a 3-ik gyerekig is ugyanúgy a jogszabályban foglalt minden hónap 20-ig havonta hívja le a támogatást, akkor bizny ketyegni fog tovább a kezessegvallalasi díj amit az EMMI is a havi törlesztőhöz kötött akkor amikor ez a kérdés a szüneteltetés időszakára vonatkozólag már felmerült fals banki információk alapján.


Nem dolgozok bankban de nem is vagyok abban érdekelt, hogy olyan infot adjak ami a jogszabályban és a saját üzletszabályzatban is másként van leírva. ( ahogy pl történt amikor a bank kérte volna az adóstól a szüneteltetés idejére is a kezességvállalási díjat).


Emellett az sem tul relevans hogy aki felvette erről az esetről tapasztalati úton nyilatkozon, hacsak nem július 1 óta nem szült 3 gyereket.Vagy ha történt egyaltalan mar ilyen eset az elmúlt 5 hónapban a banki válaszoló által?


Mivel az egész alapja a jogszabaly igy azt célszerű alapvetőnek tekinteni plane hogy szabadon módosítható is bármikor a törvényhozás által. Igy törölhető akár a jelenlegi feltételes mód is és akár az egyösszegű állami támogatás akár a havi törlesztő osszegu kamat es tőke támogatás is kötelezővé tehető benne. Jelenleg csak a bank érdeke határozza meg, hogy egy összegben hívja e le változatlan futamidő mellett utólagos elszámolással vagy havonta normál elszámolással. Mindkét esetben megmarad a 20 év futamidő a feltételek teljesítésére.


Maximum a havi fizetendő összeg változik illetve nem a bank hajtja be a 3-ik gyerek után a jogtalanul igénybe vett támogatásokat, hanem a Nav. ( ezért is irtam hogy emiatt sem kell jelzàlog biztositek a banknak pl. mert adó módjára ugyanúgy közvetlen végrehajtással vihet mindent is akár a Nav a teljes eredeti futamidő alatt, ha nem allnak fent a jogodultsagi feltételek, mivel a bank még ha egy összegben is hivja le a támogatást előtörlesztésnek veszi amit csak abban különbözik, hogy nem kifizetésre kerül a hitel, hanem más àltal fizetette válik, így ahogy sem jogszabályban, sem üzletszabályzatban nem utal rá nem végtörlesztett lesz a hitel janem adod számára a futamidő végéig díjmentesített amiről ki küldi az újraszámolt, de változatlan futamidőre szóló értesítőt.)


Mindjárt belinkelem őket.

2019. nov. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Bak Norbert:

Előtörlesztés esetén mi a helyzet? Pl. felveszi az ember az első gyerekre, beteszi MÁP+-ba majd mikor lejár visszatörleszti a teljes összeget? Akkor "tényleg" lezárul a történet?

2019. nov. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!